Reklaminis skydelis

V. Čeponis. Kuris „Žalgiris“ pajėgesnis – praėjusio ar šio sezono? (Apklausa)Vaidas Čeponis | DELFI.lt ir Krepsinis.lt

Kauno „Žalgirio“ krepšinio komanda baigė komplektavimą. Paskutinis taškas sudėties dėlionėje – gynėjas Leo Westermannas. Ar ekipa su dabartiniais žaidėjais pajėgi pakartoti praėjusio sezono sensaciją ir vėl patekti į Eurolygos finalo ketvertą? O gal šįkart lubos bus atkrintamosios varžybos?

Kol nežinome, kokį žaidimą demonstruos elitinio žemyno turnyro klubai, tai tik būrimas iš kavos tirščių. Tačiau galima pasvarstyti, kuri „Žalgirio“ komanda pajėgesnė „popieriuje“ – praėjusio sezono ar šio, kaip gali pasikeisti žaidimas, ko verti naujokai.

Pirmas įspūdis toks, kad ekipa turės kiek mažiau atletiškumo, snaiperių. Tačiau gali atsirasti dar daugiau minties, racionalių sprendimų, taktinės brandos.

L. Westermannas, kuris gali rungtyniauti ir įžaidėju, ir atakuojančiuoju gynėju, yra itin intelektualus krepšininkas. Manau, jis yra gerenis kūrėjas už iš klubo pasitraukusį Keviną Pangosą. Be to, prancūzas solidžiau ginasi. Tačiau L. Westermannas yra lėtesnis nei kanadietis ir gerokai prastesnis metikas.

„Žalgiris“ ieškojo kitokio tipo žaidėjo nei L. Westermannas. Dar neseniai vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius teigė, jog komandai reikia greito, varžovų gynybą ardančio įžaidėjo. Bet tokio rasti nepavyko – arba netiko arba buvo per brangūs. Klubo treneriai ir vadovai tada persigalvojo ir susigrąžino prancūzą.

Kauniečiai truputį rizikuoja, nes prancūzą dažnai kamuoja sunkios traumos. Ne išimtis buvo ir praeitas sezonas Maskvos CSKA gretose.

Naujokai Marius Grigonis, Thomasas Walkupas, iš dalies ir Nate‘as Woltersas sugeba pataikyti iš toli, bet ekipoje, išėjus K. Pangosui, liko tik vienas tikras snaiperis – Artūras Milaknis. Spėju, kad ir šį sezoną kauniečiai retai remsis tritaškiais, o daugumą atakų stengsis baigti iš baudos aikštelės ar vidutinių nuotolių.Truputį neramu, ar nenukentės gynyba. Vasilije Micičius ir, ypač, Axelis Toupane‘as buvo aukščiausio lygio besiginantys žaidėjai. Tarkim, prancūzas, būdamas superatletiškas, dažnai išjungdavo iš žaidimo žemesnius oponentų įžaidėjus.

Dabar kauniečiai tokio tipo krepšininko neturės. Tiesa, M. Grigonis, Th. Walkupas irgi gali gintis efektyviai, bet ne taip užtikrintai kaip A. Toupane‘as.

Be to, šis legionierius iš Prancūzijos, ko gero, buvo atletiškiausias komandos narys. Jis antroje sezono dalyje buvo itin naudingas ir puolant, ypač greitose kontratakose.K. Pangosas ir išskirtinai V. Micičius buvo tie krepšininkai, kurie priešininkų gynybą galėjo griauti prasiveržimais.

„Žalgirio“ sudėtyje ir toliau silpnesnė vieta lieka ta, kad abu sunkieji puolėjai Paulius Jankūnas ir Aaronas White‘as nėra patikimi metikai iš distancijos – trijų taškų zonos. Abu iš toli atakuoja retai ir nestabiliai, o šiuolaikiniame krepšinyje ypač vertinami vadinamieji ketvirtieji numeriai, kurie gali išplėsti puolimą. Kita vertus, „Žalgiris“ turi kitą opciją – Edgarą Ulanovą sunkiojo puolėjo pozicijoje.

„Centrai“ Brandonas Daviesas ir ypač Antanas Kavaliauskas neblizga atakuodami iš vidutinio nuotolio. Pastarasis apskritai itin retai meta iš kelių metrų atstumo.

Jaunieji Laurynas Birutis ir Donatas Sabeckis vargu ar jau šį sezoną duos apčiuopiamos naudos Eurolygoje.

Apibendrinant, komanda „popieriuje“ atrodo panašaus pajėgumo kaip ir pernai, tačiau man šiek tiek labiau patinka 2017-2018 m. sezoną suburtų žaidėjų grupė. Taigi, nors „Žalgirio“ biudžetas kiek padidėjo po praėjusio sezono, sudėtis, mano nuomone, toli gražu nėra stebuklinga.Bet kuriuo atveju, svarbiausias dalykas yra tas, kad ekipoje liko Š. Jasikevičius, Darius Maskoliūnas, praėjusį sezoną kaip ant mielių patobulėjęs B. Daviesas, tie patys fizinio rengimo treneriai – Justinas Grainys bei Nerijus Navickas.

Žinome, kad Kauno klubo strategai sugeba ir su vidutiniokais kurti stebuklus. Na, o fizinis žalgiriečių pasirengimas praėjusį sezoną buvo vienas pagrindinių arkliukų.

Kai kuriems sirgaliams galbūt reikėtų nebeskrajoti padebesiais ir nekartoti, kad „Žalgiris“ privalo prasibrauti į finalo ketvertą. Stebuklai pasikartoja retai. Manau, kad patekimas į atkrintamąsias varžybas būtų puikus rezultatas.„Žalgirio“ sudėtis 2017-2018 m. Eurolygos sezone
(žaidėjas, šalis, pozicija, ūgis, gimimo metai)„Žalgirio“ sudėtis 2018-2019 m. Eurolygos sezone
(žaidėjas, šalis, pozicija, ūgis, gimimo metai)alt
Vaidas Čeponis | DELFI.lt ir Krepsinis.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama