735 skirtingos opcijos: kam Š. Jasikevičiui prireikė kaip niekad gilios „Žalgirio“ rotacijos?Daugiau nei septyni šimtai – tokia gausybė skirtingų penketų variacijų virs Šarūno Jasikevičiaus galvoje šio sezono metu. Kauno „Žalgiriui“ oficialiai paskelbus apie Derricko Waltono įsigijimą, Lietuvos čempionų rotacija yra tokia gili, kokia, ko gero, dar nebuvo niekada.Užregistravęs 23-ejų amerikietį, „Žalgiris“ oficialioje Eurolygos sudėtyje turės net 15 žaidėjų. Tiesa, bent keli – Rokas Jokubaitis ir Lukas Uleckas – Kauno klube rungtyniauja su dviguba licencija, leidžiančia žaisti ir LKL, ir NKL pirmenybėse, tad vargu, ar jie gali daryti realią įtaką komandos žaidimui jau šiame sezone.

Dar vienas krepšininkas, buvęs po klaustuku – vasarą į gimtąjį Kauną sugrįžęs Donatas Sabeckis. Nors 26-erių įžaidėjo perspektyvos dar rugsėjį atrodė pakankamai šviesiai, jau prasidėjus sezonui „Žalgirį“ sustiprinus tos pačios pozicijos žaidėjams Leo Westermannui ir D. Waltonui atrodė, jog pernai „Šiauliuose“ sužibėjęs krepšininkas gali būti skolinamas kitai komandai arba Eurolygos kovas stebėti tik iš šalies.Vis dėlto pats Š. Jasikevičius kalbėdamas su žurnalistais šiandien tokią galimybę paneigė bei patikino, kad D. Sabeckis liks „Žalgiryje“ bei užims vietą itin išsiplėtusioje ekipos rotacijoje.

„Aš jau pasakiau žaidėjams, kad visi yra reikalingi, kad visi turi žinoti savo vaidmenį. Žinodami tokį kalendorių ir situaciją, norime turėti 13–14 žaidėjų. Tai yra šiokia tokia problema, bet treneriui tai – gera problema“, – tikino specialistas.Ir išties – Šaras šiame sezone turėtų susidurti su tokia prabanga, kokios būdamas „Žalgirio“ vairininku dar nėra turėjęs. 13 daugiau ar mažiau lygiaverčių žaidėjų leis Lietuvos čempionų treneriui jais varijuoti taip, kad jėgų jiems nepritrūktų viso sezono metu, o svarbiausia – pačioje jo pabaigoje.

Negana to, Š. Jasikevičiaus dispozicijoje bus tokie žaidėjai, kuriuos stumdyti aikštėje itin paprasta. Nors komandoje yra žaidėjų, tokių kaip Laurynas Birutis ar D. Waltonas, kurie geriausiai savo stiprybes išnaudos vienoje pozicijoje (pirmasis, ko gero, žais tik „centru“, o naujausias komandos pirkinys dėl žemo ūgio – tik įžaidėju), didžioji dalis komandos krepšininkų yra puikiai tinkami įvairioms penketų kombinacijoms. Kai kurie iš jų, pavyzdžiui Marius Grigonis, Leo Westermannas ar Thomasas Walkupas, yra pajėgūs užimti net ir tris pozicijas, tad „Žalgirio“ treneriams atsivers galybė įvairių pasirinkimų.

Jeigu tiksliau, jų bus 735. Įvertinus kiekvieno žaidėjo galimybes rungtyniauti tam tikrose pozicijose, paskaičiavome, kad būtent tokį kiekį skirtingų penketų galima sudaryti iš šiuo metu „Žalgiriui“ atstovaujančio pagrindinio tryliktuko.

Nors jose – įvairiausi įmanomi išsidėstymai, tikėtina, kad Š. Jasikevičius sezono eigoje išmėgins kone visus iš jų. O pasirinkimo procesas vieno geriausių Europos trenerių galvoje turėtų veikti lyg išmaniausias kompiuteris.

Pasisemti patirties Š. Jasikevičius gali iš buvusio savo trenerio Željko Obradovičiaus, kurį jau rytoj sutiks kitoje barikadų pusėje. Visuomet kaip gilios rotacijos šalininkas garsėjęs Stambulo „Fenerbahče“ strategas ir šiemet netaiko išimčių bei per pirmąsias dvejas Eurolygos rungtynes panaudojo jau 12 krepšininkų. 10-ties iš jų minučių vidurkis viršija 12, o ilgiau nei po 25 minutes aikštėje kol kas praleidžia tik Janas Vesely ir Nikola Kaliničius.Panašią rotaciją Ž. Obradovičius naudojo ir pernai, kai stabilų vaidmenį komandos rungtynėse Eurolygoje turėjo 12 žaidėjų. Nors įtakos ekipos rotacijai padarė ir traumos, serbas taip sumodeliavo krepšininkų minutes, kad nė vieno iš jų žaidimo laikas taip ir neviršijo 26 minučių.

Panašiai savo žaidėjus praėjusiame sezone tausojo ir Madrido „Real“ strategas Pablo Laso, visą sezoną naudojęs 12 žaidėjų sudėtį, o prie jų dar prijungęs ir iki kovo Ispanijos sostinėje žaidusį Joną Mačiulį, sezono pabaigoje grįžusį Sergio Llullą bei jaunąjį Santi Yusta, aikštėje per sezoną iš viso praleidusį 107 minutes.

Rotacija, kurioje vienintelis naudingiausiu lygos žaidėju tapęs Luka Dončičius aikštėje praleisdavo daugiau negu 23 minutes (slovėnas žaisdavo po 26 min.), atsipirko – traumų kamuotas Madrido klubas sugebėjo sezono pabaigai išsaugoti „šviežias“ kojas bei triumfavo Eurolygos finale.

Tokiu pat keliu šiemet nori eiti ir „Žalgiris“. Nors praėjusio sezono pradžioje sulaukė blykstelėjimo iš Pauliaus Valinsko, iš esmės Š. Jasikevičius visą sezoną rėmėsi 10 žmonių kaita. Treneris neišvengė ir svarbiausių ekipos kolonų – Kevino Pangoso ir E. Ulanovo – nuvarginimo, kadangi abu žaidėjai kartu sudėjus praleido viso labo vieną susitikimą ir aikštėje praleisdavo po beveik 28 minutes.

„Buvome ta komanda, kuri tikrai nori turėti daugiau nei 12 žaidėjų visą sezoną, nes laukia didžiulis kiekis rungtynių. Norime rotuoti žaidėjus, stengtis, kad jie būtų šviežesni per paskutinę sezono dalį, kas mums nepavyko pernai. Būtent dėl tokių idėjų norime komandoje turėti 13 žaidėjų ir galbūt net porą dublerių“, – šiandien pasakojo Š. Jasikevičius.

Panašu, kad pernai į Eurolygos elitą savo rezultatais įsibrovusi Kauno ekipa į elitines žemyno komandas nori lygiuotis ne tik savo pasiekimais, bet ir rotacijos gyliu. Savo norą išpildęs Šaras gavo malonią problemą, kurią pasitelkdamas 735 sprendimo variantus galės spręsti kiekvienų Eurolygos rungtynių metu.

„Žalgirio“ sudėtis:

Pozicija (sutrumpinimas): žaidėjai (pozicijos, kuriose krepšininkas taip pat gali žaisti).

Įžaidėjai (PG): Nate‘as Woltersas (SG), Leo Westermannas (SG, SF), Derrickas Waltonas, Donatas Sabeckis (SG, SF).

Atakuojantys gynėjai (SG): Marius Grigonis (SF, PG), Thomasas Walkupas (SF, PG).

Lengvieji krašto puolėjai (SF): Edgaras Ulanovas (PF), Artūras Milaknis (SG).

Sunkieji krašto puolėjai (PF): Paulius Jankūnas (C), Aaronas White‘as (C).

Vidurio puolėjai (C): Brandonas Daviesas (PF), Antanas Kavaliauskas (PF), Laurynas Birutis.Marius Milašius | Alfa.ltReklama

Ieškome darbuotojų

Reklama