Ar žinojote? 13 įdomių faktų apie A. Sabonį, kurių galėjote nežinotiArvydą Sabonį daugelis įvardija kaip geriausią visų laikų Lietuvos krepšininką. Dabartinis Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas per savo karjerą paliko ryškų pėdsaką visame pasaulyje.Kalbėdami apie Lietuvą kitų šalių atstovai dažniausiai pamini būtent jo pavardę. Sabas – tarsi Lietuvos ambasadorius visame pasaulyje.

Per daugiau nei du dešimtmečius trukusią karjerą lietuvis atstovavo Kauno „Žalgirio“, Valjadolido „Forum“, Madrido „Real“ ir Portlando „Trail Blazers“ klubus.

Kartu su Sovietų sąjungos rinktine jis tapo olimpiniu, Europos ir pasaulio čempionu. Lietuvai atgavus nepriklausomybę jis padėjo šaliai iškovoti bronzą Barselonos ir Atlantos žaidynėse, bei Europos čempionato sidabrą.Ir nors gali pasirodyti, jog apie A.Sabonį žinoma viskas, amerikiečių dienraštis „USA Today“ pateikė 13 įdomesnių faktų, kurių galėjo nežinoti net ir patys ištikimiausi milžino gerbėjai:

1. Krepšininko žmona Inga Sabonienė yra pirmojo istorijoje „Miss Lietuva“ konkurso laimėtoja.

2. Sabas taip stipriai šventė kartu su Lietuvos rinktine iškovotą bronzos medalį 1992 m. Barselonoje, kad net nespėjo į apdovanojimų ceremoniją.3. 1986-ais m. Luizianos universiteto treneris Dale’as Brownas parašė laišką tuometiniams SSRS prezidentui Michailui Gorbačiovui prašydamas leisti Sabui atvykti į JAV, tačiau teigiamo atsakymo nesulaukė.

4. 1985 metais NBA naujokų biržoje lietuvį 77-uoju šaukimu pakvietė Atlantos „Hawks“, tačiau šis pasirinkimas buvo anuliuotas, nes tuo metu Sabui tuo metu dar nebuvo sukakę 21-eri.

5. NBA „Visų žvaigždžių“ savaitgalio metu Sabas rungtyniavo NBA naujokų rungtynėse, kai jam buvo 31-eri. Tada jis aikštelėje praleido mažiau nei 4-ias minutes.

6. Portlande pirmasis jo pirkinys buvo erdvus džipas.7. NBA monstras Shaquille‘as O‘Neal‘as rungtyniaudamas prieš Sabą iš žaidimo atakuodavo 53,3% taiklumu, nors jo karjeros vidurkis – 58,2%

8. Olimpinėse žaidynėse milžinas iš Lietuvos per kiekvienas rungtynes vidutiniškai pelnydavo 18,2 taško ir atkovodavo 11,3 atšokusio kamuolio.

9. Rungtyniaudamas FIBA (tarptautinė krepšinio federacija) organizuojamuose turnyruose prieš JAV komandas jis rinkdavo tik po 10 taškų.10. Dėl vėlai prasidėjusios karjeros JAV, Sabas net nepatenka tarp 50-ies rezultatyviausių visų laikų NBA lygoje žaidusių užsieniečių.

11. Būdamas 39-erių jis tapo naudingiausiu Eurolygos reguliaraus sezono žaidėju.

12. 2011 metais Sabą netikėtai ištiko širdies smūgis

13. Į NBA šlovės muziejų patekusio krepšininko kalba ceremonijoje truko vos 49-ias sekundes. Tai viena trumpiausių kalbų istorijoje.TV3.ltReklama

Ieškome darbuotojų

Reklama