Paieška


Apsilankyk!Reklama

Kai dar ne laikas: Dešimt krepšininkų, kurie karjeras baigė per anksti (VIDEO)Sportas daugeliui profesionalių atletų didžiąją gyvenimo dalį tampa pagrindine veikla ir pragyvenimo šaltiniu. Visame pasaulyje pilna pavyzdžių, kai net vyresnis amžius netampa kliūtimi profesionaliai sportuoti. Tačiau ne visų krepšininkų karjeros trunka ilgai, o kartais iš šios veiklos pasitraukiantys asmenys dėl nesuprantamų priežasčių tai padaro stebėtinai anksti.Pateikiame jums 10 krepšinio atletų, kurie savo laiku taip pat visame pasaulyje sukėlė daug kalbų, kadangi nusprendė karjerą baigti tiesiog per anksti.Michaelas JordanasKo gero, sunkiai rastume asmenį, kuris domisi krepšiniu ir nėra girdėjęs šios pavardės. Šešis kartus NBA čempionas, daugybę kartų naudingiausias žaidėjas, olimpinis čempionas ir vienas garsiausių visų laikų pasaulio krepšininkų. Nors profesionaliame sporte M. Jordanas praleido daug metų, vienu savo karjeros sprendimu jis itin nustebino. Sportininkas šokiravo pasaulį, kai paskelbė, kad pasitraukia iš krepšinio būdamas vos 30-ies. M. Jordano keliai tuomet pasuko į beisbolą, tačiau sėkmės ten surasti nepavyko. Po metų krepšininkas grįžo į NBA ir vėl siautėjo arenose. Toks trumpas, bet labai netikėtas ir staigus pasitraukimas įėjo į sporto istoriją.

Magicas JohnsonasVienas geriausių visų laikų pasaulio krepšininkų, daugkartinis NBA čempionas ir daug kartų naudingiausias NBA žaidėjas. Nors šio krepšininko karjera buvo tiesiog įspūdinga, o ir dabar daugelis jį drąsiai priskiria prie dešimties geriausių visų laikų krepšininkų, jo žaidimas buvo baigęsis būnant 32-ejų. Karjerą krepšininkas baigė iškart, kai 1991 metais visus šokiravo savo pranešimu, kad yra ŽIV viruso nešiotojas. Tačiau gana greitai M. Johnsonas sugrįžo ir, nors jau nežaidė taip gerai, kaip ankščiau, savo laimėjimų sąskaitą dar spėjo papildyti 1992 metų Barselonos olimpinių žaidynių aukso medaliu.

Yao MingasKinijos krepšininkas, 229 cm ūgio milžinas, devynerius metus praleidęs NBA ir puikiai žinomas net tiems, kurie per daug šia sporto šaka nesidomi. Nuo pat atėjimo į NBA solidžius rodiklius rodęs krepšininkas net aštuonis kartus dalyvavo „Visų žvaigždžių rungtynėse“ ir buvo neabejotinas savo komandos vedlys. Deja, 2011-ųjų vasarą visus gerbėjus smarkiai nuliūdino žinia, kad po pėdos traumos sunkiai atsigaunantis atletas sulaukęs vos 30-ies nusprendė kabinti sportbačius ant vinies.Ralphas SampsonasAmerikietis, kuris į NBA atėjo pirmuoju NBA biržos šaukimu, dėl nuolatinių kelio traumų, buvo priverstas karjerą baigti anksčiau laiko.

Karjeros pradžioje, šis talentingas aukštaūgis vidutiniškai rinkdavo po 21 tašką ir sugriebdavo po 11 atšokusių kamuolių.Maurice‘as Stokesas1955 metais pajėgiausioje planetos lygoje debiutavęs jaunuolis buvo daug žadantis ir iškart ėmė rinkti įspūdingus dvigubus dublius.

Atrodė, kad M.Stokeso karjera bus išties įspūdinga, tačiau viskas baigėsi nelemtą 1958-ųjų kovo 12-ąją. Puolėjas labai nesėkmingai leidosi į parketą ant galvos ir susižeidėa. Talentingas žaidėjas liko suparalyžiuotas ir medikai nieko gero prognozuoti negalėjo.Billas WaltonasDar vienas talentingas atletas, kurį sužlugdė kelio traumą.

Iš Kalifornijos kilęs vidurio puolėjas 1974 m. NBA naujokų biržoje buvo pakviestas pirmu šaukimu Portlando „Trail Blazers“ ekipos. Nuo 1974 iki 1979 m. žaidė šioje ekipoje bei 1977 m. padėjo laimėti NBA čempionatą ir buvo pripažintas naudingiausiu NBA finalų žaidėju. 1978 m. gavo naudingiausio reguliariojo NBA sezono žaidėjo apdovanojimą. Antrąjį NBA čempiono žiedą Bill Walton užsidėjo 1986 m., žaisdamas Bostono „Celtics“ komandoje. Tais metais jis buvo pripažintas ir NBA šeštuoju žaidėju.

1996 m. žaidėjas išrinktas į visų laikų geriausių NBA žaidėjų 50-uką.Isiah ThomasasI. Thomasas buvo vadinamas vienu geriausių įžaidėjų NBA istorijoje. Atletas  sugebėdavo atlikti vidutiniškai net po 13,9 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes. Vis tik dukart NBA čempionui I.Thomasui teko susidurti su įvairiomis rankos, blauzdos, šonkaulių, kelio traumomis, o galiausiai po achilo sausgyslės plyšimo privertė krepšininką baigti karjerą.Pete'as MaravichasDar vienas talentas, kuris dėl nuolatinių kojos traumų žaidė vis blogiau, kol galiausiai privalėjo baigti savo profesionalo karjerą.

Amerikietis buvo laikomas vienu iš geriausių ir taikliausių krepšininkų NBA istorijoje.Brandonas Roy'usSėkmingai debiutavęs NBA lygoje amerikietis jau nuo pat pirmojo savo sezono pradėjo kamuotį traumos. Sekė viena operacija, po jos – kita, dar vėliau – trečia. Operacinės stalas žaidėjui tapo beveik toks pats savas kaip ir krepšinio aikštė. Atletas dar bandė grįžti, tačiau vėl patyrė traumą ir nusprendė baigti karerą.Reggie LewisasŠio amerikiečio karjera susiklostė ko gero dramatiškiausiai ir žiauriausiai iš visų. Puolėjas tik 4 sezonus praleido NBA lygoje, kur rodė kovingą krepšinį bei nebijodavo blokus dalinti tokiems žaidėjams kaip Michaelas Jordanas.

R.Lewisas nepaisė medikų nurodymų ir dėl taip mylėto krepšinio visiškai netausojo sveikatos bei rungtyniavo su širdies problemomis. 1993 metų liepą treniruotės metu R.Lewiso gyvybė užgeso.Alfa.lt  ir BasketZone.ltReklama

Ieškome darbuotojų

Reklama