Reklaminis skydelis

Ar žinojote? Istorijos apie NBA žvaigždžių marškinėlių numerius: kaip M. Jordanas pasirinko 23, o D. Nowitzki - 41 (VIDEO)Michaelas Jordanas – didžiausia visų laikų krepšinio žvaigždė. Su NBA klubu „Chicago Bulls“ jis šešiskart tapo čempionu, o jo marškinėlių numeris 23 – legendiniu. Tačiau kodėl „Skrajojantis Jordanas“ pasirinko šį skaičių?Kodėl vokiečių krepšinio perlas Dirkas Nowitzkis užsiviklės marškinėlius su 41 numeriu? Dienraštis „Bild“ pateikia įdomias žvaigždžių marškinėlių numerių istorijas.

Su M. Jordano numeriu ant marškinėlių istorija paprasta – dar jaunas būdamas Michaelas stebėjo žaidžiantį savo vyresnį brolį Larry, o šis vilkėjo marškinėlius su numeriu 45. Jaunėlis galvojo, kad jis tik perpus taip gerai žaidžia, kaip brolis, todėl tą jo numerį padalino pusiau. Gavosi 22,5, o suapvalinus – 23.

Įdomu, kad NBA legendos garbei tokį patį numerį pasiėmė ir šiuo metu vienas geriausių NBA krepšininkų LeBronas Jamesas. Tiesa, kai 2010 metais pastarasis iš „Cleveland Cavaliers“ persikėlė į „Miami Heat“, norėjo gauti tą patį numerį 23. Tačiau – kuriozas!

„M. Jordano ir jo indėlio krepšiniui garbei Majamio klubas numerio 23 niekam nedalijo, nors 14 kartų NBA Visų žvaigždžių rungtynių dalyvis „Skrajojantis Jordanas“ niekuomet Floridos klubui neatstovavo.Pateikiame penkias įdomiausias žvaigždžių marškinėlių numerių istorijas:M. Jordanas stebėjo žaidžiantį savo vyresnį brolį Larry, o šis vilkėjo marškinėlius su numeriu 45. Jaunėlis galvojo, kad jis tik perpus taip gerai žaidžia, kaip brolis, todėl tą jo numerį padalino pusiau. Gavosi 22,5, o suapvalinus – 23.

NBA krepšininkas Gilbertas Arenas savo karjerą pradėjo žaisdamas su marškinėliais pažymėtais skaičiumi 0. „Nulis yra minučių skaičius, kurį aš, kaip naujokas, ekspertų nuomone, turėčiau praleisti aikštėje. Mėgstu įrodyti, kad žmonės būna neteisūs“, - sakė jis.

NBA klubo „Dallas Mavericks“ žvaigždė D. Nowitzkis žavėjosi Charleso Barkley žaidimu, kai amerikietis 1992 metų olimpiadoje žaidė su 14 numeriu pažymėtais marškinėliais. 14 numeris priklauso D. Nowitzkiui Vokietijos nacionalinėje ekipoje. Kadangi Dakaso ekipje 14 numeris jau buvo atiduotas, vokietis sukeitė skaičius vietomis ir gavosi 41.

Dar mokykloje buvo tik vienas marškinėlių numeris, kuris tiko NBA klubo „Boston Celtics“ žvaigždei Paului Pierce'ui – 34. Toks pat išlikęs nuo pat karjeros NBA pradžios 1998 metais iki dabar.

Iš pradžių mokykloje Kobe Bryanto marškinėlių numerius buvo 143. Vėliau jį keitė 8 (1+4+3), tačiau galiausiai jis išsirinko 24. Šiuo numeriu pažymėtus marškinėlius „Los Angeles Lakers“ žvaigždė vilkėjo iki karjeros pabaigos.Balsas.lt ir BasketZone.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis