Paieška


Apsilankyk!Reklama

Dėl Lietuvos rinktinės apsidžiaugusiems sirgaliams – S. Jovaišos žinutėSaldus revanšas ir galingai pabaigta pasaulio krepšinio čempionato atranka. Kitaip ir nepavadinsi pirmadienio vakarą Klaipėdoje vykusio pasaulio krepšinio čempionato atrankos J grupės mačo.Nors kelialapį Lietuvos rinktinė į Kiniią iškovojo jau kur kas anksčiau ir pirmadienio vakarą sausakimšoje  „Švyturio“ arenoje rungtynės su Italija buvo tik formalumas, Lietuvos krepšininkai savų sirgalių nenuvylė. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai su varžovais susitvarkė gana lengvai ir laimėjo 86:73 (26:16, 21:13, 14:22, 25:22).

„Lengvas žaidimas, su pasimėgavimu, žinant, kad atranka jau baigiasi ir reikia pamaloninti gausiai susirinkusius sirgalius. Man patiko toks nusiteikimas ir rungtynių forma. Atrodėme labai simpatiškai“, – šalies krepšininkų pasirodymu džiaugėsi lrytas.lt kalbintas krepšinio ekspertas Sergejus Jovaiša.

Nors daugelis krepšiniu besidominčių ar juo gyvenančių asmenų viso atrankos ciklo metu burnojo esą rungtynių gausa ir tai, kad rinktinėms negalėjo padėti geriausi žaidėjai sugadino visą krepšinio grožį, Lietuva per visą šį laikotarpį pamatė labai daug teigiamų ženklų.

Per visą atranką, kurioje teko sužaisti dvylika mačų, lietuviai dažnai negalėjo į pagalbą pasitelkti šalies krepšinio žvaigždžių, tačiau patyrė vos vieną pralaimėjimą, kai išvykoje 75:80 nusileido italams.

„Pirma sėkmės priežastis yra ta, kad mes turime visą būrį pajėgių žaidėjų. Jie gal ir nėra žvaigždės, tačiau visi susibūrę gali įveikti bet kurią komandą. O kita priežastis yra ta, kad kitos rinktinės žaidė be žvaigždžių.

Tiek pirmoje stadijoje, tiek ir baigiamajame etape nesusidūrėme su tuo, ko negalime įveikti. Tik Kroatijoje varžovai surinko galingą sudėtį, bet tuomet mes galingai sužaidėme susikaupę.

Apskritai, vertinti labai rimtai negalima, nes kitos komandos juk buvo rimtai nukraujavusios“, – visą Lietuvos pasrodymą atrankoje apibendrino S.Jovaiša.

D.Adomaičio vadovaujama komanda atrankos cikle surinko 11 pergalių ir pagal šį rodiklį Europoje pasidalijo geriausią rezultatą kartu su Graikijos rinktine.

Būsimus varžovus lietuviai sužinos jau kovo 16-ąją, Šendženo mieste vyksiančios burtų traukimo ceremonijos metu.Ar dabar, kai net ir daugelyje rungtynių neturėdami geriausių šalies žaidėjų vis tiek puikiai pasirodėme galime sakyti, kad turime gerą pamainą jiems?

– Nedrįsčiau rekomenduoti su tokia sudėtimi važiuoti į rimtus tarptautinius turnyrus (juokiasi). Reikia stengtis surinkti visus esančius geriausius.

Bet tai, kad vyrai lyderiavo, rodo, kad mūsų vidutiniai žaidėjai yra stipresni už kitus Europoje.

Tikrai, kad dauguma tokių žaidėjų prisijungę prie rinktinės negadina vaizdo, o gali net ir lyderio vaidmens imtis.

Treneris D.Adomaitis nemažai eksperimentavo mėgo išbandyti daug skirtingų žaidėjų. Ar nebuvo tam tikrais momentais per daug rizikos?

– Su tais žaidėjais, kuriuos turi galima susigalvoti daug eksperimentų. Nes dauguma šių žaidėjų nebus galima panaudoti rimtuose  čempionatuose.

Tiesiog Dainius kaip treneris profesionalas jautė malonumą pasimėgauti savo žiniomis, jų pateikimu, Vyko daug žaismingų pabandymų kaupti patirtį ateities rungtynėms.

Kadangi nemažai šansų gavo jaunimas, ar dabar galime teigti, kad turime neblogą pamainą geriausiems šalies žaidėjams ateityje?

– Krepšinio raida juk ir reikalauja, kad vyktų pasikeitimai, atsinaujinimas. Mes per ilgą laikotarpį matėme daug kartų kaitų. Visada prie senbuvių buvo prijungiami jaunesni žaidėjai, įgaudavo praktikos ir po kelerių metų išeinant vyresniems, tas jaunimas tapdavo savo darbo meistrais.

Tai natūralu. O mūsų jaunimas yra teigiamas ženklas, kad pamaina yra skaitlinga.

Ar tai, kad Lietuva bene mažiausiai atrankoje rezultatų atžvilgiu kentėjo iš visų rinktinių, kai padėti negalėjo didžiausios žvaigždės parodo, kad mūsų šalis turi vieną solidžiausių krepšinio rezervų Europoje?

– Kaip jau ir minėjau, mūsų vidutiniokai yra stipresni už kitų šalių ir tai džiugina. O rezultatas yra mūsų krepšinio kalvės vaisiai.

Susidomėjimas Lietuvoje neatslūgsta, krepšininkai auga. Norėtųsi, kad jie būtų dar geresni, bet čia yra darbo ir laiko santykis.

Nė vieno talentingo žaidėjo nepamiršime Lietuvoje. Mūsų šalis yra maža ir kiekvienam bent kiek daugiau gabumų turinčiam būsimam krepšininkui skiriamas didelis dėmesys.

Todėl mes ir laikomės krepšinio viršūnėse.

Buvo pasirodę ir kalbų, kad su tokia rungtynių gausa, žaidėjų kaita, rinktinės krepšinis jau nebetampa tokių prestižiniu. Sutiktumėte?

– Liūdniausia buvo tai, kad atrankoje negalėjo dalyvauti visų šalių geriausi krepšininkai. O tai, kad buvo išnaudotas šansas ir ypač Lietuva išnaudojo jį bei leido žaidėjams rungtyniauti aukštesniame lygyje, pajusti rungtynių svarbą yra labai gerai.

Nereikia sakyti, kad buvo kažkas blogai. Nes juk yra ne vienas žaidėjas, kuris yra prie pagrindinio dvyliktuko slenksčio ir čia gavo šansą pasirodyti, pabūti svarbiu.

Galų gale juk kiekvienam svarbu apsivilkti marškinėlius ant kurių parašytas mūsų šalies pavadinimas.

Ar iš visų žaidėjų, kurie gavo šansą galima išskirti tokius, kurie žengė stiprų žingsnį link dvyliktuko Kinijoje?

– Nesinorėtų kiekvieną narstyti ir vienam suteikti daugiau dividentų, o kitam mažiau.

Tiesiog džiugina, kad yra visas būrys žaidėjų ir esant reikalui ar žaidėjų trūkumui toli dairytis nereikia. Turime ne vieną žaidėją, kurie nebūdami pagrindiniais arkliukais, gėdos nepadarytų ir pagrindinėje komandoje.
Tomas Zmitrevičius | lrytas.lt

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama