Paieška


Apsilankyk!Reklama

Sužinok! turtingiausi Lietuvos krepšininkai - kas jie ir kiek uždirba? (VIDEO)Žurnalo „Top" sudarytame 500 turtingiausių Lietuvos žmonių sąraše galima atrasti ir ne vieną sporto mėgėjams žinomą pavardę. Tarp didžiausių šalies turtuolių patenka ir jau savo sportbačius ant vinies pakabinę, ir šiuo metu aktyviai sportuojantys ar dalyvaujantys sporto pasaulyje lietuviai. Tarp dešimties turtingiausių šalies sportininkų daugiausiai galima rasti buvusių ar esamų krepšininkų, taip pat yra įsiterpusios ir dvi ledo ritulio atstovų pavardės.Jau tradiciškai aukščiausią vietą tarp turtingiausių šalies sportininkų užima buvęs NBA krepšininkas Žydrūnas Ilgauskas, kuris 2013 m. gavo JAV pilietybę ir dėl to prarado lietuvišką pasą. Su maždaug 50 mln. eurų vertinamu turtu Ž. Ilgauskas užima 87-ąją vietą turtingiausiųjų sąraše. 1997–2011 m. NBA ekipų Klivlando „Cavaliers" ir Majamio „Heat" ekipas atstovavęs Big Z pernai rikiavosi 71-oje sąrašo vietoje, o per metus jo turtas praktiškai nepakito.

Nedaug nuo jo atsilieka dar vienas šalies aukštaūgis krepšininkas Jonas Valančiūnas, šiuo metu atstovaujantis Memfio „Grizzlies" komandai. Iš Utenos kilęs J. Valančiūnas per vienerius metus savo turto vertę padidino 39 proc. ir šiuo metu su 50 mln. eurų vertinamu kapitalu sąraše „Top" sudarytame sąraše užima 91 vietą. Prieš metus Lietuvos rinktinės vidurio puolėjo turtas buvo įvertintas 36 mln. eurų, tuomet jis rikiavosi 103 sąrašo vietoje.

Pirmasis lietuvis, patekęs į NBA, Šarūnas Marčiulionis turi sukaupęs turto už maždaug 30 mln. eurų ir šiemet yra 147 vietoje. Baigęs krepšininko karjerą ir į verslą pasukęs buvęs sportininkas pernai buvo atsidūręs 128-oje sąrašo vietoje, nors turėjo panašų 30 mln. eurų kapitalą.154 sąrašo vietoje su maždaug 28 mln. eurų vertės turtu atsidūrė buvęs ledo ritulininkas Dainius Zubrus. Nemažą dalį karjeros už Atlantos NHL lygoje praleidęs sportininkas 2016 m. baigė profesionalo karjerą ir šiuo metu eina asociacijos „Hockey Lietuva" prezidento pareigas. Pernai D. Zubrus turtingiausių lietuvių sąraše užėmė 133 vietą, jo turtas taip pat buvo vertinamas 28 mln. eurų.

Kiek žemiau sąraše atsidūrė dar vienas garsus ledo ritulininkas Darius Kasparaitis. Jo turto vertė siekia apie 25 mln. eurų. Buvęs NHL ledo ritulininkas 2018 m. pirmą kartą užsivilko Lietuvos rinktinės marškinėlius, nors profesionalo karjerą buvo baigęs dar 2007-aisiais. Pernai su 25 mln. eurų vertinamu turtu D. Kasparaitis užėmė 148-ją sąrašo vietą.

173 vietoje rikiuojasi vienas garsiausių visų laikų šalies krepšininkų, dabartinis Lietuvos krepšinio federacijos vadovas Arvydas Sabonis. Jo turtas yra vertinamas maždaug 25 mln. eurų. 2018-aisiais atlikta „Spinter tyrimu" apklausa atskleidė, kad A. Sabonį lietuviai laiko įtakingiausiu žmogumi sporto srityje. Pernai olimpinis ir pasaulio čempionas su 25 mln. eurų vertinamu turtu rikiavosi 151 sąrašo vietoje.

Kiek žemiau, 177 vietoje tarp visų turtingiausių Lietuvos žmonių, atsidūrė dabartinis Kauno „Žalgirio" vyr. treneris Šarūnas Jasikevičius. Profesionalaus krepšininko karjerą baigęs Šaras valdo 24 mln. eurų turtą. Pernai su 23 mln. eurų vertinamu turtu Š. Jasikevičius buvo 154 vietoje.

212 vietoje yra krepšininkas Ramūnas Šiškauskas. Jo turtas yra vertinamas 17 mln. eurų. 2017 m. jis tapo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerio vyriausiuoju asistentu. Europos krepšinio grandams atstovavęs R. Šiškauskas pernai sąraše užėmė 200 vietą, jo turtas buvo vertinamas maždaug 17 mln. eurų.

Visai šalia, 213 vietoje atsidūrė kitas buvęs Lietuvos krepšinio rinktinės narys Darius Songaila. Jo turtas šiuo metu vertinamas apie 17 mln. eurų. NBA žaidęs krepšininkas karjerą baigė 2015 m. Kauno „Žalgiryje", o 2018-aisiais išvyko į JAV dirbti treneriu. Pernai D. Songaila turtingiausiųjų lietuvių sąraše užėmė 197-ąją vietą, jo turto vertė siekė apie 17 mln. eurų.

Turtingiausių šalies sportininkų dešimtuką užbaigia šiuo metu Kinijoje rungtyniaujantis krepšininkas Donatas Motiejūnas. Kurį laiką NBA žaidęs, bet ten neįsitvirtinęs Lietuvos talentas šiuo metu turi sukaupęs turto, kuris vertinamas 15,6 mln. eurų. Pernai jis su 13 mln. eurų vertinamu turtu buvo atsidūręs 241 „Top" sudaryto sąrašo vietoje.

Beje, tarp turtingiausių Lietuvos šeimų patenka Arvydas ir Domantas Saboniai. Tėvas ir sūnus bendrai turi turto, kurio vertė siekia 28,5 mln. eurų. Tarp turtingiausių šeimų A. ir D. Saboniai užima 38 vietą. Pats D. Sabonis, šiuo metu NBA atstovaujantis Indianos „Pacers" komandai, tarp 500-ų turtingiausių Lietuvos žmonių užima 454 vietą. Jaunojo krepšinio talento turtas vertinamas 3,5 mln. eurų.

Turtingiausi Lietuvos krepšininkai:

Ramūnas Šiškauskas (40, krepšinis) – apie 17 mln. eurų

Darius Songaila (41, krepšinis) – apie 17 mln. eurųLinas Kleiza (34, krepšinis) – apie 22 mln. eurųŠarūnas Jasikevičius (43, krepšinis) – apie 24 mln. eurų

Arvydas Sabonis (54, krepšinis) – apie 25 mln. eurų

Šarūnas Marčiulionis (54, krepšinis) – apie 30 mln. eurų

Jonas Valančiūnas (27, krepšinis) – apie 50 mln. eurų

Žydrūnas Ilgauskas (43, krepšinis) – apie 50 mln. eurų
Alfa.lt
Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama