Paieška


Apsilankyk!Reklama

„Rytas“ Eurolygoje: kodėl tokia galimybė yra realesnė negu gali pasirodyti?Daugiau nei penkerius metus Eurolygos kovų „Siemens" arenoje nemačiusi Vilniaus krepšinio publika sekmadienį išgirdo džiugią žinią – „Ryto" klubas gavo pasiūlymą iš Eurolygos pateikti dokumentus ir taip siekti vardinio kvietimo varžytis kito sezono turnyre.Nors tai toli gražu dar nereiškia, jog tarp 18 kito sezono komandų pajėgiausiame Senojo žemyno turnyre bus ir antras lietuviškas pavadinimas, „Ryto" šansai sugrįžti į Eurolygą nėra tokie jau maži.

Alfa.lt paaiškina, iš kur atsirado laisva vieta Eurolygoje ir kokios yra „Ryto" galimybės ją užimti.Kodėl Eurolyga įteiks vardinį kvietimą?

Pirminiuose Eurolygos vadovų planuose vardinio kvietimo dalybos nebuvo numatytos. Visgi tokia situacija susiklostė po Europos taurės turnyro finalo, kuriame „Valencia" nukovė Berlyno ALBA ir tapdama ketvirtąja kitąmet Eurolygoje rungtyniausiančia komanda iš Ispanijos užpildė šios šalies ekipų kvotą.

Eurolygos istorijoje yra buvę atvejų, kai iš Ispanijos turnyre žaidžia ir penkios ekipos, tačiau dar praėjusiais metais nutarta tokios praktikos atsisakyti ir taikyti maksimaliai keturių komandų skaičiaus limitą.

Tai reiškia, jog A licencijas turint Madrido „Real", „Barcelonai" ir Vitorijos „Baskoniai", o per Europos taurę savąjį bilietą į Eurolygą išsikovojus „Valenciai", Eurolygos suplanuotas kvietimas pajėgiausiai Ispanijos ekipai (neskaitant A licencijas turinčių komandų) liko laisvas.

Kas į jį pretenduoja?

Nors kandidatų į Eurolygos vardinį kvietimą sąrašas dar nėra aiškus, galima numanyti, jog į jį pretenduos nemažai kitais būdais vietos stipriausiame žemyno turnyre neišsikovojusių ekipų.

Ko gero, daugiausiai šansų sulaukti Eurolygos vadovų malonės turi ALBA. Tik per plauką nuo Eurolygos likę Europos taurės vicečempionai dar gali bilietą į kito sezono turnyrą išsikovoti Vokietijos čempionate, jei tik užims aplenks visas kitas komandas, išskyrus Miuncheno „Bayern", kuriai ir taip priklauso laikina, dvejus metus galiosianti, licencija.

Bundeslygos ketvirtfinalio seriją jau laimėjusiai Vokietijos sostinės ekipai veikiausiai užteks laimėti pusfinalio seriją prieš Oldenburgo klubą ir patekti į finalą, kuriame jų turėtų laukti reguliariojo sezono nugalėtojai iš Bavarijos.

Visgi Berlyno komandai suklupus kažkuriame etape ir likus be Eurolygos bilieto, Roko Giedraičio atstovaujamas klubas taptų favoritu gauti vardinį kvietimą. Eurolygos vadovas Jordi Bertomeu ne sykį buvo priskyręs daugiamilijoninį Berlyną prie labiausiai jį komerciškai dominančių miestų, be to, ALBA žaidžia puikioje 14,5 tūkst. vietų turinčioje arenoje ir Europos taurės mačuose renka po daugiau nei 8 tūkst. sirgalių.Jei vis tik Berlyno ekipa sugebėtų pasiekti savo tikslą Vokietijos čempionate, Eurolygos akys turėtų nukrypti į Rusiją, kur šiuo metu taip pat vyksta varžytuvės dėl antrojo bilieto į kito sezono turnyrą.

Pirmąjį užsirezervavus ilgalaikę A licenciją turinčiai Maskvos CSKA, į Eurolygą pateks geriausią rezultatą be „raudonarmiečių" parodžiusi komanda.

Kadangi CSKA pusfinalio serijoje jau 2:0 pirmauja ir veikiausiai nugalės Sankt Peterburgo „Zenit", bilieto į Eurolygą klausimas sprendžiasi kitoje serijoje, kurioje tarp Kazanės „Unics" ir Maskvos srities „Chimki" po dvejų rungtynių vyrauja lygybė – 1:1.

Viena iš šių komandų pateks į finalą ir pelnys vietą Eurolygoje, o kita neabejotinai sulauks turnyro vadovų dėmesio svarstant vardinio kvietimo likimą. Tiek „Unics", tiek „Chimki" turi reikalavimus atitinkančias arenas, disponuoja didesniais nei 15 mln. eurų biudžetais ir gali pasigirti dalyvavimo Eurolygoje patirtimi, tad neskaitant ALBA klubo, būtent šias komandas galima būtų laikyti favoritėmis sulaukti J. Bertomeu ir kitų turnyro galvų malonės.Be jau įvardintų klubų, į vardinį kvietimą pretenduoja ne tiek jau ir daug komandų. Vakar pasirodžius informacijai apie „Rytą", pasklido žinią ir apie identišką kvietimą taip pat nuo 2014-ųjų Eurolygoje nežaidusiam Belgrado „Partizan", tačiau serbams gali pritrūkti finansinių išteklių – „juodai-baltų" biudžetas nė nesiekia to, kurį šiame sezone surinko „Rytas" (4,4 mln. eurų). Be to, Eurolygoje kitąmet jau ir taip žais viena Belgrado komanda – „Crvena Zvezda".

Vilniečių šansus didina ir finansiniai sunkumai Turkijoje bei Graikijoje. Kadaise po gerokai daugiau nei dvi pajėgias komandas turėjusios šalys prieš kelerius metus susidūrė su ekonominėmis problemomis, tad vargu, ar Eurolyga ryšis pasitikėti nuolat su algų vėlavimais siejamomis ekipomis.

Į vardinį kvietimą dar galėtų pretenduoti ir Prancūzijos ar Italijos klubai, tačiau šiuo atveju problema slypi daugelio jų ryšiuose su FIBA organizuojamais turnyrais – juose žaidžia tokios komandos, kaip Bolonijos „Virtus", Kantu „Pallacanestro" arba Strasbūro SIG.

Ko reikia „Rytui"?

Tam, kad gautų vardinį kvietimą, vilniečiams labiau reiktų padirbėti ne aikštėje, o už jos ribų. Pasak Krepsinis.net, „Rytui" nurodyta visomis išgalėmis siekti surinkti 5 mln. eurų biudžetą, o tai, kaip sostinės ekipa pasirodys antradienį prasidėsiančiame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finale prieš Kauno „Žalgirį", įtakos vardinio kvietimo dalyboms greičiausiai nepadarys.

Vis tik vertinant kitus kriterijus, „Ryto" galimybės atrodo ganėtinai neblogai. Vilniečiai žaidžia talpioje ir pakankamai modernioje „Siemens" arenoje, kurioje Eurolygos laikais rinkdavosi kone po 10 tūkst. aistruolių, o komanda, nepaisant įvairių sunkumų, šiemet pasiekė visus klubo vadovybės iškeltus tikslus – pateko į Europos taurės ketvirtfinalį ir LKL finalą bei laimėjo Karaliaus Mindaugo taurę.

„Mes sulaukėme Eurolygos kvietimo dėl paraiškos pateikimo. Bandysime apsvarstyti situaciją ir priimti sprendimą, tačiau manau, kad būtų neprotinga nepasinaudoti kad ir menkiausia galimybe patekti į stipriausią klubinio krepšinio turnyrą Europoje", – patikino ir klubo direktorius Julius Sarapinas.

Tad dar prieš kurį laiką nerealiai atrodžiusi perspektyva dabar turėtų kaip reikiant žadinti „Ryto" sirgalių vaizduotę – panašu, kad jų mylima komanda turi gana neblogas galimybes sugrįžti į elitinį Europos krepšinio komandų būrį.Marius Milašius | Alfa.ltReklama

Ieškome darbuotojų

Reklama