Skauda ne tik Šarui: kurių Eurolygos klubų pasiruošimą sezonui labiausiai jaukia pasaulio čempionatas?„Taip, kaip ir kiekvieną vasarą. Būtų geriau, kad būtų visi, bet yra, kaip yra“, – paklaustas, ar pasiruošimą naujajam sezonui apsunkina viso būrio žaidėjų, šiuo metu Kinijoje besiruošiančių artėjančiam pasaulio čempionatui, nebuvimas, atsiduso Kauno „Žalgirio“ strategas Šarūnas Jasikevičius.Vis dėlto Šaras nėra vienintelis, prieš jau spalio pradžioje startuosiančias Eurolygos kovas susiduriantis su panašaus plauko bėdomis.

„Žalgiris“ į planetos pirmenybes šiemet delegavo penkis krepšininkus. Lietuvos rinktinės aprangą vilkės Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas, Marius Grigonis ir Lukas Lekavičius, o toje pačioje H grupėje žais ir šią vasarą sutartimi su kauniečiais susaistytas australas Jockas Landale‘as.

Tiesa, Kinijoje artimiausias tris savaites žaisiančių žalgiriečių galėjo būti ir daugiau, jei ne paskutinėmis akimirkomis Dainiaus Adomaičio „atkabintas“ Martinas Gebenas, jau netrukus prisijungsiantis prie Šaro Kaune vedamų pratybų.

Su 5 žaidėjais pasaulio čempionate „Žalgiris“ pateko tarp daugiausiai krepšininkų į Kiniją išsiuntusių Eurolygos klubų. Daugiau nei kauniečių planetos pirmenybėse žais tik Maskvos CSKA žaidėjų – 6.

„Raudonarmiečių“ strategas Dimitris Itoudis rugpjūtį ir rugsėjį komandos treniruotėse pasiges Rusijos rinktinės aprangą vilkinčių Semiono Antonovo, Nikitos Kurbanovo, Andrejaus Voroncevičiaus ir Michailo Kulagino, Italijos rinktinės gretose žaidžiančio Danielio Hacketto ir vokiečio Johanneso Voigtmanno.Tiek pat, kiek „Žalgiris“, žaidėjų į pasaulio čempionatą delegavo dar keturi klubai – Miuncheno „Bayern“, Stambulo „Fenerbahče“, Pirėjo „Olympiakos“ ir Madrido „Real“.

Trys klubai – Stambulo „Anadolu Efes“, „Barcelona“ ir „Valencia“ Kinijoje turės po keturis savo atstovus, Berlyno ALBA, Milano „Ax Armani Exchange“, Maskvos srities „Chimki“, Vitorijos „Baskonią“, Atėnų „Panathinaikos“ ir Sankt Peterburgo „Zenit“ atstovaus po tris krepšininkus, Belgrado „Crvena Zvezda“ ir Tel Avivo „Maccabi“ planetos pirmenybėse turės po vieną žaidėją, o vienintelė Eurolygos komanda, neturinti nė vieno krepšininko iš pasaulio čempionato rinktinių, yra Prancūzijos čempionė Vilerbano ASVEL.Tiesa, nors praktiškai pusė „Žalgirio“ sudėties prie komandos prisijungs tik antroje rugsėjo pusėje, dalis jų bent jau galės gerinti tarpusavio supratimą. Keturi žalgiriečiai Lietuvos rinktinėje žais kartu ir atliks svarbius vaidmenis, o kartu su keturiais pasaulio čempionate žaisiančiais rusais iš CSKA ši „Žalgirio“ ketveriukė yra vienintelė tokia tarp visų Eurolygos komandų.

Būtent Rusija ir Lietuva pirmauja ir pagal tai, kiek Eurolygos žaidėjų yra šių šalių rinktinėse. Daugiausiai jų turi rusai – 7 (keturi žaidžia CSKA, du – „Chimki“ ir vienas – „Zenit“), o po šešis tokius atstovus turės ne tik Lietuva, bet ir Vokietija, Graikija bei Ispanija.

Taip pat Eurolygos žaidėjų savo sudėtyse dar turi Argentinos, Italijos, Turkijos (visos – po 5), Prancūzijos, Serbijos (abi – po 4), Senegalo (2), Australijos, Kanados, Jordanijos, Juodkalnijos, Nigerijos, Lenkijos ir Tuniso (visos – po 1) rinktinės.

Be „Žalgirio“ ketverto, pasaulio čempionate dar žais Mindaugas Kuzminskas iš „Olympiakos“ ir Eurolygoje debiutuosiantis Rokas Giedraitis iš ALBA.

Iš viso pasaulio čempionate žais 384 krepšininkai, tad Eurolygos žaidėjų dalis tarp jų sudaro 16,4 proc. Palyginimui, 32 planetos pirmenybių ekipos turės 56 NBA žaidėjus (14,6 proc.).


Marius Milašius | Alfa.ltReklama

Ieškome darbuotojų

Reklama