NBA čempiono valdomas „Žalgirio“ varžovas į Eurolygą atėjo ilgam„Association Sportive Villeurbanne and Éveil Lyonnais“ (liet. – Vilerbano ir Liono sporto klubų asociacija), arba tiesiog ASVEL. Taip vadinasi Kauno „Žalgirio“ krepšininkų būsimieji varžovai Eurolygoje. Komandos susigrums Kaune penktadienį 20 val.Vienas tituluočiausių Prancūzijos klubų į elitinį Europos krepšinio klubų turnyrą sugrįžo po 10 metų pertraukos. Praėjęs sezonas ASVEL komandai buvo sėkmingas – iškovota šalies taurė ir Prancūzijos čempionų titulas, jau 19-as istorijoje. Finalo serijoje ir kovoje dėl bilieto į Eurolygą Vilerbano komanda 3:2 palaužė „Monaco“ ekipą. Prie ASVEL triumfo prisidėjo ir Lietuvos rinktinės įžaidėjas Mantas Kalnietis, šį sezoną žaidžiantis Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“.

Praėjusiame dešimtmetyje ASVEL penkis sezonus rungtyniavo Eurolygoje, bet ypatingais pasiekimais pasigirti negalėjo – per 72 rungtynes pasiekė 22 pergales ir patyrė 50 pralaimėjimų (balansas su „Žalgiriu“ – 2 ir 2).

Po ilgos pertraukos į Eurolygą sugrįžęs klubas šiemet turi rimtų planų. Juodkalnijos specialisto Zvezdano Mitrovičiaus treniruojamas ASVEL tai jau įrodė patiesdamas du Graikijos grandus ­­­– Pirėjo „Olympiakos“ (82:63) bei Atėnų „Panathinaikos“ (79:78) ­­­– ir tik trečiajame ture neatsilaikė prieš Miuncheno „Bayern“ (63:104).

Žaidė pusvelčiui

Garsiausias ASVEL struktūros atstovas dirba klubo valdyboje ir priima svarbiausius sprendimus. Tai – praeityje garsus krepšininkas Tony Parkeris, su San Antonijo „Spurs“ klubu keturis kartus tapęs NBA čempionu, o su Prancūzijos rinktine – 2013 m. Europos čempionu.

Užsiimti krepšinio vadyba T. Parkeris nutarė prieš dešimtmetį. 2009-aisiais jis įsigijo 20 proc. ASVEL akcijų ir užėmė klubo krepšinio operacijų viceprezidento postą.

2011 m. NBA gyvenimą trumpam paralyžiavus lokautui ir žaidėjų streikams, T. Parkeris sugrįžo į Prancūziją bei apsivilko ASVEL marškinėlius. Vilerbane jis rungtyniavo už kuklų 2 tūkst. dolerių mėnesinį atlyginimą.„Žaidžiu čia praktiškai už dyką. Tačiau šis mano sprendimas logiškas. Esu klubo valdyboje ir noriu jam padėti tobulėti. Jei man rūpėtų pinigai, važiuočiau į Kiniją ar Barseloną. Bet taip noriu atsidėkoti Prancūzijos krepšiniui už tai, ką man suteikė“, – tuomet aiškino „Spurs“ senbuvis, iš savo kišenės padengęs 250 tūkst. dolerių kainavusias sveikatos draudimo išlaidas trims mėnesiams.

NBA lokautui pasibaigus, T. Parkeris grįžo į „Spurs“, bet veiklos Prancūzijoje neapleido. 2014 m. prancūzas tapo pagrindiniu ASVEL akcininku ir kartu – klubo prezidentu.

„Visada sakiau, kad baigęs krepšininko karjerą norėčiau valdyti klubą. Rengiausi tam beveik 10 metų, mokiausi įvairių rinkodaros paslapčių, kaupiau reikiamą patirtį“, – aiškino daugkartinis NBA čempionas.

Flirtas su futbolo klubu

Eurolygoje pilną žiūrovų areną surenkantis Kauno „Žalgiris“ unikalus tuo, kad išlaiko ir to paties pavadinimo futbolo komandą. Europos mastu tai didelis paradoksas, nes tokių klubų kaip Madrido „Real“, „Barcelona“ ar „Bayern“ piramidės viršūnėje yra būtent futbolo komanda, o kitų sporto šakų ekipos „lipdomos“ aplink ją.

ASVEL taip pat nori eiti laiko patikrintu keliu ir pradėjo bendradarbiavimą su „Lyon“ futbolo klubu. Vilerbanas – rytinis Liono priemiestis, tad tokia sąjunga logistiškai nėra sudėtinga.

„Mano tikslas – paversti ASVEL vienu didžiausių, pirmaujančių krepšinio klubu Europoje“, – ambicingai pareiškė T. Parkeris, dėl bendros strategijos sutaręs su „Lyon“ prezidentu Jeanu Micheliu Aulu. Šis 70-metis verslininkas dosniai investuoja ne tik į vyrų futbolo klubą. J. M. Aulo remiama Liono klubo moterų futbolo komanda „Lyonnas Feminin“ – dominuojanti jėga žemyne, praėjusį pavasarį moterų Čempionių lygą laimėjusi šeštą kartą per devynis pastaruosius sezonus.

J. M. Aulas entuziastingai priėmė pasiūlymą „Lyon“ tapti ASVEL komandos dalininku.

„Tony turi čempiono charakterį, todėl jo idėjos man iš karto patiko ir suteikėme pagreitį bendrai sinergijai. Į mūsų futbolo komandos rungtynes Lione renkasi po 50 tūkst. žiūrovų. Akivaizdu, kad dalį jų galime pritraukti į krepšinį, mums atsiveria didžiulės galimybės“, – įsitikinęs verslininkas.

Krepšinio žvaigždės ambicijų rimtumą rodo ir tai, kad prie ASVEL jis prijungė Liono moterų krepšinio komandą, o regione įsteigė krepšinio akademiją. Įdomu tai, kad T. Parkerio dėmesio jau sulaukė ir Lietuvos krepšinio brangakmenis Justė Jocytė. Tiesa, jaunoji talentė kol kas lieka Klaipėdos „Neptūno“ moterų komandoje.

Statys areną

Pirmosiose ASVEL namų rungtynėse su „Olympiakos“ komanda Vilerbane lankėsi ir Eurolygos vadovas Jordi Bertomeu, jis pasveikino Prancūzijos čempionus su sėkmingo darbo vaisiais.

„Tai didi diena ASVEL ir Prancūzijos krepšiniui. Mūsų draugystė su J. Bertomeu prasidėjo 2014 m., kai užmezgėme abipusiu pasitikėjimu grįstus santykius. Eurolyga žinojo, kad gali mumis pasikliauti, o mes jų nenuvylėme“, – džiaugėsi T. Parkeris.

Kaip efektyvų savo veiklos įvertinimą jis pateikė pavyzdį: 2014 m. ASVEL pardavė 400 abonementų į sezono rungtynes, o šiemet – jau 1700.

Kol kas ASVEL namų rungtynes žaidžia Vilerbano „Astroballe“ arenoje, talpinančioje 5,5 tūkst. žiūrovų. Tačiau ši salė Eurolygos kovoms jau darosi per ankšta. Tad T. Parkeris ir ASVEL vykdomasis direktorius Gaetanas Mulleris pasiryžo komandai pastatyti naujus namus. Pagal planą po metų duris atversianti naujoji arena talpins beveik 11 tūkst. žiūrovų. Valstybės ir privačių rėmėjų remiamo projekto sąmata – 60 mln. eurų.

O J. M. Aulas turi dar įdomesnę idėją. Jo įsitikinimu, svarbiausius mačus ASVEL krepšininkai galėtų žaisti daugiafunkciame Liono „Stade Pierre-Mauroy“ futbolo stadione. Tai nebūtų naujiena – per 2015 m. Europos krepšinio čempionatą jame vyko lemiamos kovos. Finalo rungtynes tarp Ispanijos ir Lietuvos rinktinių tuomet stebėjo 27,3 tūkst. žiūrovų.


Vilmantas Remeika | Alfa.ltReklama

Ieškome darbuotojų

Reklama