Pinigų pyragas: kuri savivaldybė LKL komandoms dosniausia?


Lietuvos krepšinio lygos klubai garsina ir reprezentuoja savo miestus, savo ruožtu šie iš savivaldybių biudžeto skiria savo komandoms piniginę paramą. Vieniems ji simbolinė, kitiems tokia, be kurios jie nesugebėtų varžytis prestižiniuose Europos turnyruose. tv3.lt apžvelgia, kiek kuri iš dešimties LKL komandų per metus atsiriekia nuo savivaldybės biudžeto.

Pateikiame tik piniginę skiriamų lėšų išraišką - kai kurios savivaldybės remia padengdamos arenos nuomos išlaidas ir kitais būdais.

Panevėžio „Lietkabelis“

Savivaldybės skiriamos lėšos – 30 tūkst. eurų

„Tai yra visiškai neženkli suma, o palyginus su kitais LKL klubais tai net gėda būtų apie tai kalbėti, - komentavo Panevėžio „Lietkabelio“ direktorius Mantas Ignatavičius. – Dirbame su tuo ir tikimės, kad kitais metais situacija pasikeis – galbūt sulauksime 150 tūkst. eurų paramos. Tai jau būtų ketvirtadalis-trečdalis klubo biudžeto. Su tokia parama jau galima būtų kelti tikslus patekti tarp penkių stipriausių LKL komandų.“

Panevėžiečiai Lietuvos čempionate kol kas užima priešpaskutinę 9 vietą. Jų sąskaitoje dvi pergalės ir 9 pralaimėjimai.

Kėdainių „Nevėžis“

Savivaldybės skiriamos lėšos – 56,6 tūkst. eurų

Kaip pasakojo klubo direktorė Ingrida Marijošienė, anksčiau savivaldybės parama sudarydavo trečdalį klubo biudžeto, kuris šįmet siekia 460 tūkst. eurų.

„Visiems klubams tos paramos niekada nebus per daug. Kiek tikimės gauti kitiems metams? Nežinia, kokia bus biudžeto eilutė trims prioritetinėms sporto šakoms Kėdainiuose – krepšiniui, futbolui ir boksui“, - komentavo ji.

„Nevėžis“ po dešimties rungtynių LKL su 4 pergalėmis ir 6 pralaimėjimais rikiuojasi aštuntoje turnyro lentelės pozicijoje.

Prienų-Birštono „Vytautas“

Savivaldybės skiriamos lėšos – 80 tūkst. eurų (ketvirtadalis klubo biudžeto)

„Kiekvienas euras mums labai svarbus. Visa savivaldybės parama labai svarbi, jei nepadėtų, reikėtų turėti rimtą savininką, kuris visa tai dengtų. Norėti visko gali, bet ta suma, kurią skiria savivaldybė, tikrai tenkina. Ateityje, jei norėsime tapti čempionais, reikėtų padidinti“, - juokėsi Prienų-Birštono komandos strategas Virginijus Šeškus.

Anot jo, jei skaičiuoti salės nuomą ir kitus dalykus, tai savivaldybės parama sudarys ketvirtadalį klubo biudžeto, kuris yra apie 400 tūkst. eurų. Iš laukiamos paramos, kurią savivaldybės tvirtins naujų metų pradžioje, 50 tūkst. eurų žada skirti Prienai, 30 – Birštonas.

V. Šeškaus vadovaujama „Vytauto“ komanda pateikė stulbinančią staigmeną LKL sezono starte, kai ėmė šluoti visus varžovus nuo kelio. Šiuo metu ji įsitvirtinusi trečioje turnyro lentelės vietoje su 7 pergalėmis ir 4 pralaimėjimais.

Alytaus „Dzūkija“

Savivaldybės skiriamos lėšos – 115,8 tūkst. eurų

Iš LKL turnyro lentelės dugno neišlipantys dzūkai tik kartą per 9 rungtynes mėgavosi pergalės džiaugsmu. Negana to, neseniai komandą supurtė skandalingi faktai žiniasklaidoje apie galimai į lažybas įsivėlusius krepšininkus. Kiek čia yra tiesos paaiškės po tyrimo.

Utenos „Juventus“

Savivaldybės skiriamos lėšos – 144,8 tūkst. eurų (30 proc. klubo biudžeto)

„Savivaldybė kaip dalininkė dalyvauja klubo valdybos posėdžiuose ir taip pat formuluoja užduotis šiam sezonui. O 2015-2016 metų sezoną „Juventus“ keliama užduotis patekti tarp penkių stipriausių Lietuvos krepšinio lygos komandų ir prasibrauti į kitą FIBA Europos taurės etapą“, - komentavo klubo direktorius Eimantas Skersis.

LKL turnyro lentelėje „Juventus“ kvėpuoja pirmajam trejetui į nugarą – su 7 pergalėmis ir 5 pralaimėjimais užima ketvirtą vietą, o FIBA Europos taurės turnyro L grupėje, iškovojęs dvi pergales ir patyręs tris pralaimėjimus užima trečiąją vietą.

Pasvalio „Pieno žvaigždės“

Savivaldybės skiriamos lėšos – apie 180 tūkst. (28 proc. klubo biudžetas)

„Ribojamės tokiu biudžetu, kurį „Pieno žvaigždės“ turėjo prieš trejetą metų, kai gamykla gerai gyveno, dabar sunkiai – todėl prašėme savivaldybės pagalbos. Jei ateityje norime turėti komandą, savivaldybė turi prisidėti“, - kalbėjo klubo direktorius Arūnas Burkevičius.

Anot jo, kol kas klubas atsilieka nuo planuojamo biudžeto, prie to prisideda ir tai, kad kol kas gavo tik dalį žadėtos savivaldybės paramos. „Savivaldybei taip pat sunku. Yra visokių variantų, nupjaus iš naujo biudžeto. Tuomet ir mums jau naujas biudžetas. Užburtas ratas. Pasvalyje daugiau negausi paramos – viena įmonė. Jei kažkas padeda, tai iš kitų rajonų per draugiškas įmones“, - sakė A. Burkevičius.

„Pieno žvaigždės“ LKL čempionate užima septintą vietą su 4 pergalėmis ir 6 pralaimėjimais.

„Šiauliai“

Savivaldybės skiriamos lėšos – 180 tūkst. eurų (25 proc. klubo biudžeto)

„Iš savivaldybės pinigų mokame ir už areną, dalyvaujame Europos taurių turnyruose. Nuo to priklauso rezultatai, kokio stiprumo komanda. Nežinau, kokio lygio komanda būtume, jei savivaldybė nepadėtų“, - teigė klubo direktorius Adomas Klimavičius.

Jis sakė, kad ketina prašyti tos pačios sumos ir kitais metais. „Šiaulių“ savivaldybės atstovai komentavo, kad kaip ir kiekvienas klubas, jų miesto komanda norėtų daugiau, tačiau yra nustatyti tokie finansavimo kriterijai, pagal kuriuos skiriama suma turi sudaryti ne daugiau trečdalio klubo biudžeto.

FIBA Europos taurės turnyre „Šiauliai“ turi dvi pergales ir tris pralaimėjimus bei užima 3 vietą M grupėje o LKL rikiuojasi šeštoje vietoje su 5 pergalėmis ir 7 pralaimėjimais.

Klaipėdos „Neptūnas“

Savivaldybės skiriamos lėšos – 580 tūkst. eurų

„Taip yra metai iš metų ir kylant rezultatams pavyko tą sumą padidinti. Savivaldybės parama - stabilumo garantas ir atrama. Tai svarbu pritraukiant rėmėjus, - komentavo „Neptūno“ klubo direktorius Osvaldas Kurauskas.

Anot jo, savivaldybė nedalyvauja nei klubo valdyme, nekelia tikslų ar sąlygų: „Tai tiesiog pridėtinė vertė miestui, renginys, arena užpildyta. Miestui tai svarbu.“

2015-2016 metų sezoną komandai keliamas tikslas išlaikyti panašų lygį kaip ir praėjusį sezoną – LKL būti tarp stipriausių komandų, o Europos taurėje – patekti į kitą etapą. Pastarasis noras po truputį pildosi – Europos taurės turnyre „Neptūno“ krepšininkai grupėje žengia treti su 4 pergalėmis ir 3 pralaimėjimais.

Tiesa, LKL čempionate uostamiesčio ekipa dar stringa – 5 pergalės, 6 pralaimėjimai ir penkta vieta.

Vilniaus „Lietuvos rytas“

Savivaldybės skiriamos lėšos – 1,158 mln. eurų

„Parama per paskutinius trejus metus „Lietuvos ryto“ komandai buvo stabili, ji nebuvo auganti. Šiuo metu yra klubo paraiška dėl kitų trejų metų. Vasarą klubas atliko svarbius pakeitimus Vilniaus krepšinio piramidėje – ji atsirado. Klubui duota užduotis – įtraukti į sistemą jaunimo ir vaikų komandas, sporto mokyklas. Tai jau padaryta“, - pasakojo Vilniaus miesto mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

Anot jo, klubo išlaidos didės, nes sostinės ekipa įsipareigoja išlaikyti ir visą jaunimo sistemą – dvi dublerių komandas ir t.t. „Klubas taip išeina gaus mažiau pinigų, nes dalį skirs jaunimo vystymo strategijai. Tai buvo vienas mūsų pageidavimų“, - teigė L. Kvedaravičius.

Vilniaus mero pavaduotojas patikslino, kad net ir dėl prastų rezultatų kištis į klubo vidaus valdymą savivaldybė negali. „Savivaldybė turi atstovą klubo valdyboje, kurią sudaro keturios dalys. Balsas yra, bet lemiamo balso, žinoma, mes neturime. Galime tik rekomenduoti. Į sportinius dalykus politikams lįsti tikrai nevertėtų ir įtakoti skiriant trenerius ar dar ką – to reikėtų vengti“, - įsitikinęs politikas ir krepšinio ekspertas.

Trenerį Marcelo Nicola atleidusi sostinės komanda LKL čempionate žengia antra su 9 pergalėmis ir 2 pralaimėjimais žalgiriečiams, o Europos taurės turnyre E grupėje su 2 pergalėmis ir 5 pralaimėjimais dalijasi 5-6 vietas su Salonikų PAOK.

Kauno „Žalgiris“

Savivaldybės skiriamos lėšos – 2 mln. eurų (27 proc. klubo biudžeto)

Pajėgiausia Lietuvos komanda „Žalgiris“, neseniai užsitikrinusi ateitį dešimčiai metų į priekį prestižinėje naujoje Eurolygoje, iš Kauno savivaldybės laukia 2 mln. eurų paramos.

„Skiriasi tie finansiniai metai. Savivaldybė planuoja nuo Naujų iki Naujų metų, o mes – nuo liepos iki liepos. Šio sezono pradžioje savivaldybė numatė 2 mln. eurų iš miesto ir kitų metų vasario mėnesį turėtų tvirtinti šį biudžetą. Matysime, ar tai, ką sudarę, gausime, ar bus daugiau“, - pašmaikštauti nevengė Kauno klubo generalinis direktorius Paulius Motiejūnas.

Anot jo, savivaldybės parama sudaro apie 27 proc. „Žalgirio“ biudžeto. „Reprezentuojame miestą ne tik Lietuvos, bet ir Europos mastu. Abipusė nauda – miestui mokame ir didelius mokesčius. Atstovaujame miestui, arenos užimtumas ir kiti dalykai – viskas susiję. Visur sakome, kad miestas – mūsų mecenatas. Jei kalbėsime paprastai, be miesto paramos komanda negalėtų žaisti Eurolygoje“, - teigė „Žalgirio“ klubo vadovas.

Šiuo metu Kauno savivaldybė nėra „Žalgirio“ klubo dalininkė, tiesa, tokia gali tapti. „Priklauso, kas yra valdžioje. Esame dirbę, kai savivaldybos atstovų buvo valdyboje. Dabar vėl yra kalbų, kad bus valdyboje ir dalininkai. Visąlaik derinamės prie miesto. Neturime jokių problemų ir vienaip, ir kitaip“, - teigė P. Motiejūnas.

Be kuriuo atveju vieną pajėgiausių sudėčių per klubo istoriją šį sezoną surinkę Lietuvos čempionai žingsniuoja čempionišku tempu. LKL pirmenybėse Gintaro Krapiko auklėtiniai tvirtai lyderiauja su 10 pergalių, o Eurolygoje su trimis pergalėmis ir keturiomis pralaimėjimais C grupėje yra ketvirti.


Aurimas Kuckaitis | TV3.lt
Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama