Reklaminis skydelis

L. Lekavičius – apie skirtumus nuo Šaro: jis aikštėje yra bosas, aš – kitoksLukui Lekavičiui ši vasara buvo itin sunki. Geriausią karjeros sezoną Eurolygoje sužaidęs įžaidėjas ne tik patyrė traumą, dėl kurios teko praleisti Europos krepšinio čempionatą, bet ir turėjo priimti itin sudėtingą sprendimą iškeisti Kauną į Atėnus.


„Prisimenu tą dieną, kai turėjau priimti sprendimą, – oficialiai Eurolygos svetainei pasakojo L. Lekavičius. – Ji buvo blogiausia gyvenime, kadangi turėjau priimti tą sprendimą per vieną dieną. Visą laiką šnekėjau su įvairiais žmonėmis: su broliu, su šeima, su Šaru (Šarūnu Jasikevičiumi – Alfa.lt). Tai buvo itin sunkus sprendimas, bet manau, kad žengdamas šį žingsnį pasielgiau teisingai. Kas žino, galbūt kitas sezonas „Žalgiryje“ man nebūtų buvęs toks geras ir nesulaukčiau tokių pasiūlymų. Tad tai buvo geras laikas žengti kitam žingsniui.“Vis dėlto krepšininkas pripažįsta, kad iškeisti Kauną į Atėnus buvo netgi lengviau, negu paauglystėje palikti gimtąją Šilalę ir prisijungti prie „Žalgirio“ krepšinio mokyklos.

„Šilalė – labai maža, su vos 6 tūkst. žmonių. Išvykti iš Šilalės į Kauną buvo netgi sunkiau negu iš Kauno į Atėnus. Dabar man jau 23-eji, o gimtąjį miestelį palikau būdamas vos 15-os. Iki tol gyvenau tik su tėvais, tad buvo sunku, bet jeigu nori žaisti krepšinį, privalai žengti šiuos žingsnius. Negali aukšto lygio pasiekti mieste, kuriame – 6 tūkst. gyventojų“, – apie sunkius, bet būtinus sprendimus kalbėjo šilališkis.

Vis dėlto, kai ko Šilalėje Lukas visgi išmoko. Tai – neeilinė darbo etika. Krepšinis į dabartinio „Panathinaikos“ žaidėjo kraują buvo įskiepytas ne kažkurio iš tėvų, o vyresniojo brolio Lino, kuris taip pat rungtyniauja profesionaliai. Kai Lukas dar buvo mažas, Linas išvažiavo studijuoti į Jungtines Valstijas, o broliai matėsi itin retai.

„Pamenu, kad kai buvau 13 ar 14 metų amžiaus, brolis vasarai grįžo iš JAV ir iškart man pasakė: nuo šiol tu pradėsi treniruotis daugiau. Tai mane motyvavo – pradėjau treniruotis kiekvieną dieną, kiekvieną rytą. Vasaromis, kai man buvo 13–14 metų, klasiokai miegodavo iki 12 valandos, o aš keldavausi 7-ą, kad galėčiau bėgioti, daryti pratimus, mėtyti į krepšį. Negalvojau nei apie NBA, nei apie Eurolygą, tiesiog treniravausi ir norėjau tapti krepšininku“, – kilimo į aukštumas pradžią prisiminė L. Lekavičius.

Vyresnysis brolis, kuris profesionaliai žaidė Rusijoje, Ukrainoje ir Lietuvoje, tapo Luką įkvepiančiu žmogumi ir pirmuoju, į kurį šis kreipėsi, prašydamas patarimo praėjusią vasarą.

„Jis – 10 metų vyresnis, dabar jam 33-eji. Visus sprendimus priimu kartu su broliu. Jis – mano idealas. Kai buvau jaunas, nuolatos stebėjau jo rungtynes. Mano „dievuku“ buvo ne kažkuris Eurolygos ar NBA žaidėjas, o brolis“, – Lino įtaką savo karjerai atskleidė Lukas.

Po brolio kitas žmogus, padaręs didžiulę įtaką L. Lekavičiaus karjerai, turbūt būtų Š. Jasikevičius. 23-ejų gynėjas pagrindinę „Žalgirio“ komandą papildė tą patį 2014–2015 m. sezoną, kai Šaras tapo vyriausiojo trenerio Gintaro Krapiko asistentu, o tai reiškė, kad iš esmės L. Lekavičius pakeitė legendinį Lietuvos įžaidėją atsarginio Kauno komandos įžaidėjo pozicijoje. Praėjus pusantrų metų, Šaras tapo vyriausiuoju treneriu.

Every every every single day #legend #screaming #on #me #hope #he #will #scream #on #me #nextseason !!

A post shared by Lukas Lekavičius (@luuukass19) on„Žinoma, iš jo išmokau daug dalykų apie krepšinį. Būdamas su juo užaugau ir kaip asmenybė, ir kaip žaidėjas. Jis jau dabar yra vienas geriausių trenerių, nors dar yra labai jaunas“, – buvusį savo mokytoją gyrė L. Lekavičius.

Vis dėlto, priešingai nei daug kalbantis bei emociniu lyderiu būnantis Š. Jasikevičius, Lukas – itin tylus, tačiau savo pavyzdžiu lyderiu tampantis įžaidėjas. Darbo etika, kurios jis išmoko Šilalėje, neliko nepastebėta ir Kaune, kur L. Lekavičius prisimenamas kaip krepšininkas, salėje praleidžiantis daugiausiai laiko.

„Aš ir Šaras esame labai skirtingi žaidėjai, – sakė Lukas. – Jis aikštėje visada buvo bosas. Visada. Jis galėjo perduoti kamuolį ir apskritai daryti viską. Aš – kitoks. Aš tas žmogus, kuris įneša energijos nuo atsarginių suolelio ir labiau esu metikas negu žaidimą kuriantis krepšininkas. Bet mūsų pozicija ta pati – įžaidėjas, tad Šaras stengėsi išmokyti mane daug dalykų: kaip būti bosu aikštėje, kaip kalbėti daugiau.“

Vis dėlto, jeigu buvimo lyderiu aikštėje L. Lekavičius tikisi išmokti, tai prilygti Š. Jasikevičiui lyderiavimu už aikštės ribų jis nesitiki.

„Šaras buvo lyderis ir už aikštės ribų. Man lengviau būti lyderiu pačioje aikštėje, negu daug kalbėti rūbinėje ir panašiai. Nebūsiu tokiu žmogumi, tačiau galiu tapti bosu aikštėje: rodyti žaidėjams, kur jie turi judėti, organizuoti puolimą. Tai tuo pačiu – ir trenerio darbas, o Xavi Pascualis mane pažįsta. Jis supranta, kad kol kas dar negaliu to padaryti, tačiau nori man padėti tapti tikru įžaidėju“, – ryšį su nauju savo mokytoju atskleidė gynėjas.

Š. Jasikevičius, kuris Atėnuose praleido ketverius metus bei sykį su „PAO“ tapo Eurolygos čempionu, taip pat buvo tarp žmonių, su kuriais Lukas šnekėjo lemtingą vasaros dieną, kai turėjo priimti sprendimą.

„Jis sakė man, kad „Panathinaikos“ – gera vieta ir organizacija, vienas didžiausių klubų. Tačiau tuo pačiu ir pridūrė, kad sprendimą turiu priimti pats. Šaras man sakė, kad abu sprendimai yra geri: arba lieki „Žalgiryje“, namuose, augi su treneriu tiek kaip asmenybė, tiek kaip žaidėjas, arba išnaudoji šį šansą ir papildai vieną sėkmingiausių klubų Europoje.“

Galiausiai, L. Lekavičius pasirinko antrąjį variantą. O kai atėjo laikas rinktis marškinėlių numerį, Lukas pasirinko senąjį Š. Jasikevičiaus – 19-ąjį – numerį.

Ir nors Atėnų klubo sirgaliai ir galbūt net patys vadovai į jauną lietuvį žvelgė kaip į ateities projektą, L. Lekavičius juos džiuginti ėmėsi jau nuo pirmųjų mėnesių.

Rungtynių Pirėjuje su „Olympiakos“ pabaigoje dominavusiam 180 cm ūgio gynėjui dar kiek trūksta stabilumo, bet tam lietuvis turi daugybę laiko. O kol kas jam reikia įsisavinti iš Š. Jasikevičiaus gautą bei iš X. Pascualio vis dar gaunamą informaciją.

alt


Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama