Reklaminis skydelis

K. Lavrinovičius: jau nesitikėjau apsivilkti Lietuvos rinktinės aprangosKšištofas Lavrinovičius Lietuvos nacionalinėje rinktinėje debiutavo prieš keturiolika metų, per atrankos ciklą. Pirmąsias rungtynes „brolis" sužaidė prieš Ukrainos rinktinę ir tuomet pelnė 3 taškus. Iš viso atstovaudamas Lietuvos nacionalinei rinktinei Kšištofas dalyvavo 10 čempionatų – 6 kartus FIBA Europos čempionate (2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013 m.), 2 kartus FIBA Pasaulio čempionate (2006 ir 2014 m.) ir 2 kartus olimpinėse žaidynėse (2004 ir 2008 m.). Iškovojo visų prabų medalius Europos čempionate – auksą 2003 m., bronzą 2007 m. ir sidabrą 2013 m. Šiais metais rinktinėje Kšištofas yra sužaidęs daugiausia rungtynių – 73 – ir pelnęs daugiausia taškų – 477, nuo jo gerokai atsilieka Renaldas Seibutis, kuris rinktinėje yra sužaidęs 49 rungtynes ir pelnęs 347 taškus.

Naujasis komandos kapitonas K. Lavrinovičius puikiai prisimena savo pirmąsias rungtynes rinktinėje ir įspūdžius išbėgus į aikštelę apsivilkus Lietuvos rinktinės aprangą.Kšištofai, praėjo treji metai po paskutinio jūsų pasirodymo rinktinėje. Ar nuo to laiko dar slapta tikėjotės apsivilkti rinktinės aprangą po 2014 FIBA pasaulio krepšinio čempionato, ar visgi kvietimas buvo netikėtas?

– Jau nesitikėjau apsivilkti Lietuvos rinktinės aprangos, bet susiklostė tokia situacija ir manęs prireikė. Treneris Dainius Adomaitis skambino, kalbėjomės su juo apie galimybes, sveikatą. Su sveikata viskas yra gerai, turėjau sėkmingą praeitą sezoną, todėl manau, kad tai paskatino trenerius pakviesti mane į rinktinę. Labai malonu, jaučiuosi dar reikalingas ir galiu padėti Lietuvai.

Pagal FIBA duomenų bazę, oficialiai rinktinėje debiutavote per atranką į 2003 metų Europos čempionatą, rungtynėse prieš Ukrainą. Tuomet per septynias minutes pataikėte vieną tritaškį ir surinkote tris taškus. Kokie prisiminimai ar detalės yra išlikusios atmintyje apie tas rungtynes?

– Labai gerai atsimenu tas rungtynes ir pelnytus taškus. Man atrodo, tas rungtynes žaidėme Kauno sporto halėje, kai išėjau į aikštelę, viskas atrodė kaip rūke, daug garso, daug žmonių. Aišku, buvau jaunas, pasimetęs, aišku, rungtynės vyko tokioje atmosferoje – labai smagu prisiminti.

– Šiemet nemažai komandos narių taip pat debiutuos rinktinėje. Ką jūs prieš 14 metų jautėte tokioje pačioje situacijoje ir ar tas jausmas skiriasi nuo dabartinio?

– Dabar jau patirtis, esu sužaidęs nemažai svarbių rungtynių, todėl daugiau ramybės einant į aikštelę. Kai būni jaunas, į viską kreipi dėmesį, atrodo, viskas tau trukdo, nori labai gerai pasirodyti, o visa tai kartais pakiša koją. Yra, aišku, jaunų krepšininkų, kurie geriau jaučiasi už veteranus, turi ramybės ir pasitikėjimo savimi. Daugiausiai nuo krepšininko ir jo charakterio priklauso, vienam gali būti labai lengva debiutuoti, o kitam gali veikti didelis stresas.

Kšištofas Lavrinovičius – Lietuvos rinktinės kapitonas. Ar gražiai jums skamba toks žodžių derinys? Galbūt turi kažkokios papildomos svarbos jums kaip krepšininkui, kuris visada yra pasiruošęs padėti komandos draugams?

– Man tai labai didelis įvertinimas. Iš vienos pusės, labai malonu, ačiū chebrai, kuri pasitiki manimi. Tačiau tai yra ir labai didelė atsakomybė, turiu būti pavyzdys, sutelkti komandą, pasakyt žodį. Tiek aikštelėj, tiek už aikštelės turiu būti pavyzdžiu. Turiu būti visada susikoncentravęs, turiu bendrauti ir su treneriais, ir su komandos draugais – būsiu jungiamoji grandis.

Ar gaila brolio, kurio nėra šalia galbūt paskutinėje karjeros stotelėje rinktinėje?

– Be abejo, gaila. Džiaugiuosi, kad bent viename klube žaidžiame pabaigoje mūsų karjeros. Esame rinktinei daug atidavę. Žinoma, būtų smagu, jei brolis būtų čia, bet visi suprantame, kad teoriškai realu, bet praktiškai neįmanoma. Dabar jaunimas labai talentingas, greičiai visai kiti, ištvermė visai kita. Jei visus senukus sukviesi, tai nieko gero nebus – 5 minutės, ir viskas.

Pasižiūrėjus į „Instagram" profilį, brolis irgi sportuoja.

– Tai aišku, sportuoja, mūsų amžiuje nepasiduoda. Aš manau, kad vienas iš mūsų pliusų – kad mes vienas kitam duodam motyvacijos, todėl mes vis dar norim žaisti krepšinį.

alt


Musukrepsinis.lt ir Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama