Reklaminis skydelis

Trenerių permainos įkaitino PasvalįVyriausiasis treneris Rimantas Grigas praėjusią savaitę paliko Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą, kaip skelbiama, abipusiu sutarimu. Jo vietą užėmė Gediminas Petrauskas. Regis, nieko nuostabaus, trenerių kaita sezono laikotarpiu – įprastas dalykas. Tik keista, kad visa tai nutiko tada, kai Pasvalio komanda Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate užėmė ganėtinai aukštą penktąją vietą.


Tokia trenerių rokiruotė sulaukė nemenko žiniasklaidos ažiotažo. Jau girdėti kalbų, esą R. Grigas iš Pasvalio klubo išstumtas dėl G. Petrausko, turinčio turtingą tėvą Zigmą Petrauską, kuris remia tas ekipas, kuriose darbuojasi sūnus.

Dabar galima tik spėlioti, ar Pasvalyje būtų pasikeitę treneriai, jei šis sezonas G. Petrauskui, pradėjusiam darbą Utenos „Juventus“ komandoje, būtų buvęs sėkmingesnis. Po septynių iš eilės uteniškių pralaimėjimų LKL čempionate G. Petrauskas savo noru išėjo iš „Juventus“.

Naujausia NBA Atributika - Superfanas.lt

Tėvas pasitraukė su sūnumi

Prieš persikeldamas į Uteną G. Petrauskas keturis sezonus treniravo „Šiaulių“ klubą ir su juo tris kartus triumfavo Baltijos krepšinio lygos pirmenybėse, iškovojo Lietuvos krepšinio federacijos taurės turnyro bronzos medalius. 2016-ųjų vasarą treneris paliko Šiaulius, nes nusprendė bandyti laimę užsienyje – Vengrijoje.

Išvykus G. Petrauskui „Šiaulių“ ekipa praėjusį sezoną atsidūrė ties prarajos slenksčiu – ji neteko vieno stambiausių savo rėmėjų. Ilgus metus klubui padėjęs Z. Petrauskas nutraukė paramą, kai dirbti svetur išvažiavo jo sūnus.

G. Petrauskui kelias Vengrijoje nebuvo rožėmis klotas. Pakšo „Atomeromu SE“ krepšininkus kamavo traumos, todėl po dešimto komandos pralaimėjimo per dvyliktas rungtynes lietuvis paliko klubą ir grįžo į Lietuvą.

Uteniškiai gavo tik pusę sumos

2017-ųjų vasarą G. Petrauskas sukirto rankomis su Utenos „Juventus“ vadovais, tačiau, kaip minėjome, šio sezono pradžioje patirta virtinė nesėkmių privertė strategą palikti ekipą.

Utenos komandos direktorius Eimantas Skersis, „Lietuvos žinių“ paklaustas, ar pradėjus dirbti G. Petrauskui jo tėvas padėjo klubui finansiškai, neneigė šio fakto. „Kai Gediminas atėjo į komandą, buvo sutarta su jo tėčiu, kad šis parems „Juventus“. Tai normalu, nes Z. Petrauskas daug metų remia sportą. Ir normalu, kad žmogus nori padėti ekipai, kurioje dirba sūnus, – kalbėjo „Juventus“ direktorius. – G. Petrauskui nepasisekė LKL sezono pradžioje ir jis išėjo iš komandos. Pusės tų pinigų, kuriuos žadėjo Z. Petrauskas, negavome. Biudžetą suplanavome prieš sezoną, todėl suma, kurią turėjo pervesti Z. Petrauskas, buvo įtraukta į biudžetą, o dabar jame atsirado skylė.“ Sykiu direktorius garsiai svarstė, jog likusių pinigų greičiausiai jau nebesulauks.

E. Skersis nemato nieko bloga, kad Z. Petrauskas finansiškai padeda klubams, kuriuose dirba sūnus. Tik, jo manymu, žiniasklaida per daug visa tai eskaluoja. O apie buvusį „Juventus“ trenerį direktorius atsiliepia tik gerai: „Neišsižadu žodžių apie G. Petrauską, kuriuos pasakiau, kai jis pasitraukė iš klubo. Gediminas – jaunas treneris, daug dirba, stengiasi, turi įvairių minčių. Taip norėčiau apginti jį nuo tos puolimo bangos, kad visur eina per pinigus. Utenos komandoje jam tiesiog žiauriai nesisekė: pirmavome 20 taškų prieš Kėdainių „Nevėžį“ ir pralaimėjome, pirmavome 14 taškų ir nusileidome Alytaus „Dzūkijai“, namie vienu tašku pralaimėjome Klaipėdos „Neptūnui“. Likus sekundei iki rungtynių su klaipėdiečiais pabaigos teisėjai skyrė Simui Buterlevičiui pražangą ir Edgaras Želionis vienu baudos metimu išplėšė pergalę uostamiesčio ekipai. Paskui teisėjai atsiprašinėjo, sakė, kad nereikėjo skirti baudos. Jei viso to nebūtų buvę, galėjome ir toliau gražiai dirbti su G. Petrausku. Sporte reikia ir sėkmės.“

Pasiūlymas buvo netikėtas

Kad G. Petrauskas – geras treneris, „Juventus“ direktoriaus teigimu, įrodo ir tai, jog Lietuvos krepšinio federacija yra patikėjusi jam jaunuosius krepšininkus. Strategas, prieš dvejus metus stojęs prie Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) rinktinės vairo, su šia komanda iškovojo 2015 metų Europos čempionato sidabro medalius ir 2016-ųjų planetos pirmenybių bronzą. Šiemet jo vadovaujami aštuoniolikmečiai Bratislavoje pelnė Europos čempionato bronzos apdovanojimus.

Spalio pabaigoje iš „Juventus“ pasitraukęs G. Petrauskas nesėdėjo rankų sudėjęs. Tobulinti trenerio įgūdžių jis išvyko į JAV. Ten Alvydo Pazdrazdžio dėka stebėjo Dalaso „Mavericks“ klubo treniruotes ir rungtynes, matė universitetų dvikovas, Teksaso „Legends“ treniruotes.

Pasiūlymo dirbti „Pieno žvaigždžių“ klube jis sulaukė būdamas JAV. „Pasvalio komandos pasiūlymas iš tiesų nustebino, – portalui bcpienozvaigdes.lt prisipažino G. Petrauskas. – Logiška buvo manyti, kad pasitraukus iš Utenos bent jau iki Kalėtų teks ko nors laukti.“

Trenerio manymu, tai buvo netikėta ne tik jam, bet ir „Pieno žvaigždžių“ krepšininkams. G. Petrauskas pabrėžė, kad Pasvalio ekipa yra gerai parengta, trūksta tik žaidėjų, ir aukštesnių. Todėl klubas ieško vidurio puolėjo ir atakuojančio gynėjo.

Portalo paklaustas, kokios „Pieno žvaigždžių“ perspektyvos šį sezoną, G. Petrauskas atsakė: „Manau, net buvimas penktojoje vietoje šią akimirką rodo, kad komanda ėjo tikslingu keliu.“

Čempionatas lapkritį nesibaigė

Būtent pastarieji G. Petrausko žodžiai paskatino pasidomėti, kodėl „komandai einant tikslingu keliu“ prireikė keisti trenerius? O gal vis dėlto paslaptis kita – atėjus G. Petrauskui atkeliaus ir Z. Petrausko pinigai?

Apie tai „Lietuvos žinios“ kalbėjosi su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ direktoriumi Arūnu Burkevičiumi.Kodėl klubas ėmėsi permainų trenerių štabe? Juk, pasak G. Petrausko, ekipa eina tikslingu keliu.

– Komanda žengia siekdama užsibrėžtų tikslų. Kodėl grįžtate prie senos temos, nors jau prieš savaitę viskas nutiko? Ar tai pasaulio pabaiga?

– Bet visiems įdomu, kodėl staiga R. Grigą pakeitė G. Petrauskas? Juk konkrečiai nebuvo paaiškinta, kodėl taip pasielgta.

– Eurolygos klubai keičia trenerius, NBA keičia, bet nebūna tokio ažiotažo, koks kilo dabar, kai „Pieno žvaigždės“ pakeitė trenerį.

Buvo įvardyta – išsiskirta abipusiu susitarimu. Išsiskyrėme gražiai, niekas jokių bėdų neįžvelgė. Kur problema? Buvo penktoji vieta, bet čempionatas lapkričio mėnesį nesibaigė. Jis baigsis birželį. Mes žiūrime į priekį – ar išliksime toje penktojoje vietoje. Gal mūsų ji netenkina... Yra daug niuansų.

Ažiotažas kilo, nes susidarė nuomonė, jog G. Petrauskas buvo pakviestas į Pasvalio ekipą tam, kad jo tėtis padėtų komandai finansiškai.

– Ar įžvelgiate kokį nors nusikaltimą? Tuomet nesuprantu, kodėl gvildenate tą temą. Galiu pasakyti, kad piniginių problemų tikrai nebuvo. Kalbėjomės su Gediminu, o ne su jo tėvu. Iš pradžių pasiteiravome, ar ateitų dirbti į mūsų komandą? Tada jis buvo išvykęs į JAV. Kai grįžo pasakė: kodėl gi ne? Taip po dvejų sunkių ir negražių mūsų komandos rungtynių buvo priimtas sprendimas. Tėvas ir sūnus neturi nieko bendra. Sutartį rašomės su sūnumi.

alt
Saulius Ramoška | Lietuvos žinios

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama