Reklaminis skydelis

Flirtas su Ballais „Vytautui“ gali baigtis rimtais nuostoliaisMindaugas Augustis | DELFI.lt ir Krepsinis.lt

Ar į amerikietišką muilo operą pasinėręs Prienų-Birštono „Vytautas“ tikrai neturi ko prarasti krepšinio aikštėje? Dėl protekcionistinės Lietuvos krepšinio lygos (LKL) politikos autsaideriai pastaruosius du sezonus išvengdavo kryčio iš elito diviziono. Šiemet gali susiklostyti kitokia situacija.Užsidirbs keturgubai mažiau nei netektų

Iš dvidešimties pajėgiausių nacionalinių Europos krepšinio lygų tik Lietuvos, Belgijos ir Bulgarijos pirmenybėse varžosi tos pačios komandos kaip ir praėjusiame sezone.

LKL dalyvių sąrašas nekinta jau trečius metus.

Tik formaliai egzistuojančią komandų apytaką tarp skirtingų Lietuvos krepšinio piramidės pakopų užkemša aukšti LKL reikalavimai potencialiems lygos naujokams.

Nepakanka tapti antros pagal pajėgumą Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) nugalėtojais – dar reikia turėti mažiausiai 1200 vietų areną ir 400 tūkst. eurų biudžetą.

Tokie kriterijai sutrukdė pastaruosius du sezonus NKL triumfavusiai Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“ pakilti aukštyn. Kartu išsaugodami paskutines vietas stipriausiųjų divizione užėmusių Alytaus „Dzūkijos“ (2016 metais) ir „Šiaulių“ (pernai) kailį.

Bet tai nereiškia, kad LKL autsaideriams nėra pagrindo nuogąstauti. Pirmiausia – Kėdainių „Nevėžiui“ ir „Vytautui“, kurie šiuo metu dalinasi paskutine vieta (4 pergalės/14 pralaimėjimų).

Nuolatinių finansinių nepriteklių smaugiami kėdainiečiai kapstytis aukštyn bando pasiskolinę Margirį Normantą ir Tadą Sedekerskį.

„Vytautas“ pasitelkė LaMelo ir LiAngelo Ballus, kurie sukėlė tiek triukšmo, kad klubui, basketnews.lt skaičiavimais, atneš apie 100 tūkst. eurų papildomų pajamų.

Jeigu jau prieniškiai koncentruojasi į komerciją, turėtų įvertinti, kad vieta LKL kainuoja keturis kartus daugiau.

Bėda ta, kad garsieji „Vytauto“ naujokai net nesivargino pasižiūrėti, kaip traumų ir užgriuvusios neproporcingos dėmesio bangos išderinta komanda buvo plakama mače su Vilniaus „Lietuvos rytu“. Pralaimėjimas 57 taškų skirtumu (56:113) – gėdingiausias Virginijaus Šeškaus auklėtiniams per devynerius metus besitęsiančią dalyvavimo LKL istoriją.

Jei kitoms lygos komandoms „Vytautas“ irgi bus kaip raudonas skuduras buliui, tikėtina, kad su aukščiausiuoju divizionu klubui teks atsisveikinti.Grėsmė iš apačios

Sužaidus du trečdalius NKL reguliaraus sezono, lyderio pozicijoje laikosi Šakių „Vytis“ (23/3).

Klubo atstovai neslepia ambicijų kovoti dėl nugalėtojų trofėjaus, nors į LKL kol kas dar atvirai nesitaiko.

Bet jeigu laimėtų antrąjį divizioną, galimybę papildomai investuoti į areną bei komandos biudžetą „Vytis“ svarstytų rimtai, nes jos siekia ne pirmus metus.

„Natūralu, kad mūsų projektas turi į kažką transformuotis. Salė ir biudžetas – išsprendžiami klausimai.

Manau, pačiai LKL būtų į naudą, jei atsirastų bent kokia konkurencija. Bet dėl to dabar sau galvos nekvaršiname. Tą klaidą padarėme pernai, kai patys sau sukūrėme didelį spaudimą, kuris gal ir pakišo koją“, – Krepšinis.lt teigė klubui atstovaujančios įstaigos „Pradas Media“ direktorius Justinas Garliauskas.LKL nori didesnių miestų

Šakiai nėra vienintelis miestas, kuris dairosi į LKL.

Tinkamas arenas jau dabar turi Palanga ir Jonava. Pastarojoje 2,2 tūkst. žiūrovų talpinanti arena už 9,4 mln. eurų išdygo praėjusiais metais. Būtent čia balandį vyks NKL finalo ketverto turnyras.

Tiesa, iki jo šeimininkams dar reikia pasitempti: tarp 14 NKL klubų „Jonavos“ ekipa šiuo metu užima 7-ą vietą (13/13).

Bet LKL prezidentas Remigijus Milašius teigia, kad esama besidominčių galimybe į lygą patekti ir komerciniu principu – sumokėjus 400 tūkst. eurų vienkartinį mokestį.

Taip pirmenybes praeityje papildė „Šiauliai“, „Nevėžis“ ir Utenos „Juventus“, „Pieno žvaigždės“ ir „Dzūkija“ perpirko licencijas iš kitų klubų.

Ballų sulaukęs „Vytautas“ jau pasitraukė iš mažai naudos atnešdavusios Baltijos krepšinio lygos (BBL), kurią išmainė į draugiškus susitikimus. Taip pasielgta nesusitarus dėl transliacijų teisių – Ballų žaidimą parodomosiose rungtynėse per savo vaizdo turinio platformą rodys „Facebook“.

Bet užsižaidęs krepšinio šou scenoje ir pamiršęs realią kovą aikštėje, „Vytautas“ gali likti prie suskilusios geldos – LKL prezidentas prieniškiams nežada nuolaidų.

„Ballai prieniškiams tikrai nesuteikia jokių išskirtinių sąlygų. Apskritai aš asmeniškai nelabai pritarčiau šitam reikalui. Bet klubas, pasirašydamas sutartis, su mumis nieko nederino. Gal šitas šou ir suteikia žinomumo Lietuvai ar Prienams, tačiau lygai jokių balų tikrai neprideda. Komandai, manyčiau, taip pat: kyla pasimetimas, nuo tų visų kamerų tik sunkiau treniruotis. Bet tai – jų reikalas“, - teigė R. Milašius.

Visą straipsnį skaitykite čia

alt

alt

Mindaugas Augustis | DELFI.lt ir Krepsinis.lt

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama