Reklaminis skydelis

„Šiaulių“ direktoriaus telefonas įkaitęs: dėl L. Biručio – skambučiai iš pusės NBA komandų (VIDEO)Gediminas Inčiūra | DELFI.lt ir Krepsinis.lt

Prieš du mėnesius 35 taškus į Kauno „Žalgirio“ krepšį suvertęs ir 43 naudingumo balus surinkęs Laurynas Birutis visai neseniai atliko pergalingą dėjimą, kuris padėjo „Šiauliams“ 93:90 namuose pirmą kartą per šešerius metus netikėtai įveikti LKL čempionus.L. Birutis toks geras, kad po rungtynių galvą tenka kraipyti pačiam Šarūnui Jasikevičiui, kuris pripažįsta, kad Lauryną jau norėtų matyti ir savo gretose. Todėl Roberto Javtoko profilaktiniai skambučiai su pasiūlymu mainyti L. Birutį į Martyną Sąjų vis skrieja į Šiaulius.

Tikru LKL monstru tapęs 20-metis šiuo metu lygoje pirmauja net pagal tris iš keturių svarbiausių statistinių kategorijų – pelnomus taškus (vid. 14,9), atkovotus kamuolius (7,1) ir naudingumą (20,7).

Pridėjus tai, kad savo rezultatais stebina ir jo atstovaujami „Šiauliai“, kurie užima net penktą vietą, L. Birutis, ko gero, yra net ryškesnis favoritas tapti šio reguliariojo LKL sezono naudingiausiu žaidėju nei Jamesas Hardenas šiemet gauti NBA MVP prizą.

„Jo potencialas didelis. NBA skautai skambina kiekvieną savaitę – iš vienos, iš kitos komandos. Nuolat bendrauju su jais. Nežinau, jau turbūt pusės NBA komandų skautai paskambino ir klausinėjo apie jį. Domisi, kaip jis elgiasi, koks yra treniruotėse, kaip kas. Visokie einamieji klausimai.

Ir, aišku, į daug rungtynių jau tie skautai buvo atvažiavę stebėti jo žaidimą. Susidomėjimas – didžiulis. Ir ne vien tik Lietuvoje, bet ir už Atlanto“, – pasakoja „Šiaulių“ klubo direktorius Mindaugas Žukauskas.Akivaizdu, kad L. Biručio paslaugų vis labiau nori ir „Žalgiris“, kuris Lauryną „Šiauliams“ yra paskolinęs.

„Aš norėčiau, kad Laurynas dar stiprėtų čia, Šiauliuose, nes jis tobulėja ne savaitėmis, o dienomis. Jis iš pradžių mūsų buvo įsigytas kaip atsarginis, negalvojome apie jį kaip apie starto penketo žaidėją. Bijojome, ar 20-metis galės žaisti LKL kaip pagrindinis centras. Bet šis sezonas įrodo, kad jis yra aukščiausio kalibro krepšininkas.

Dar jaunas, klaidelių daug daro, bet žaidžia užtikrintai. Todėl labai abejoju, nors norėčiau, kad „Žalgiris“ mums jį paliktų dar vieniems metams. Tada mes atiduotume Lauryną visiškai paruoštą Eurolygai, kad jis nuvykęs į Kauną būtų pagrindinis jų centras. „Žalgiris“ jau šį sezoną norėjo pabandyti jį susigrąžinti ir tai reiškia, kad toks jų tikslas ir noras tikrai yra.

Didžiausia baimė yra, kad jis neišpuiktų ar kad jam neužkristų ta dėmesio našta, bet jis – profesionalas ir su viskuo susidoroja puikiai, nebijo nieko. Sakau, fantastiškas žmogus ir krepšininkas. Nė vieno blogo žodžio apie jį negaliu pasakyti. Juo labiau, kad yra šiaulietis“, – gyrė kraštietį M. Žukauskas.

„Šiaulių“ klubo direktorius džiaugiasi, kad šį sezoną komanda atsispyrė nuo dugno ir vėl kovoja dėl pakankamai aukštų pozicijų.

„Sezoną vertinu tikrai gerai. Ypač prisiminus pernai metus, kai buvome arti išvis krepšinio neturėjimo Šiauliuose. Susibūrė nauja komanda ir entuziastai, kurie tą krepšinį pakėlė. Tikrai nesitikėjome tokio rezultato, bet vylėmės. Šiuo metu esame penktoje vietoje, taigi labai patenkinti rezultatu.

Didžiausias ir sėkmingiausias mūsų pirkinys, aišku, buvo treneris Antanas Sireika. Europos čempionas, kuris sutiko grįžti į Šiaulius, prisijungti prie mūsų ir pradėti tą Šiaulių krepšinio atgaivinimą. Jis turėjo begales pasiūlymų iš kitur, bet pasikliovė savo širdimi. Po to bendras visos administracijos ir trenerio darbas – subūrėme komandą, kuri diena iš dienos tobulėja, kadangi jauni žaidėjai, jiems iš pradžių buvo sunku suprasti, ko jų mokinama, o dabar demonstruoja tikrai neblogą žaidimą“, – teigė M. Žukauskas.Visą straipsnį skaitykite čia

alt

alt


Gediminas Inčiūra | DELFI.lt ir Krepsinis.lt

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama