Reklaminis skydelis

Š. Jasikevičius: jei „Žalgiris“ laimėtų, nemanau, kad Vilnius taip šėltų, kaip 1999-aisiaisDELFI.lt ir Krepsinis.lt

„Dėl didelių vardų finalo ketverte nebūsime favoritai, tačiau kam tai rūpi? Kai kamuolys bus išmestas į viršų, visas prognozes galima bus sviesti per langą. Tuomet svarbu kaip treneris ir žaidėjai laikysis plano ir išliks susikoncentravę. Žinome, kad galime įveikti bet ką, įrodėme tai“, – euroleague.net kalbėjo „Žalgirio“ strategas Šarūnas Jasikevičius. Jis – vienintelis žaidėjas Eurolygos istorijoje, laimėjęs keturis titulus šį šimtmetį ir vienintelis tai padaręs su trimis skirtingais klubais. Dabar į Belgradą jis vyksta kaip treneris.Eurolygos pusfinalyje penktadienį (19 val.) Š. Jasikevičiaus auklėtiniai susigrums su titulą ginančiu Stambulo „Fenerbahče“. „Žalgirio“ strategas, duodamas interviu Eurolygai, prisiminė ir 1999 metų Kauno klubo triumfą.

Sveikinimai, nuostabu sezonas. Ar su gimtojo miesto komanda iškovota vieta finalo ketverte yra jums svajonės išsipildymas?

– Taip, žinoma. Paprastai tokias svajones turi būdamas žaidėju, o ne treneriu. Dabar gerai taip, kaip yra. Žmonės čia labai laimingi, žinote, esu laimingas už miestą ir klubą, kad žengtas toks žingsnis. Viliamės, kad galime padaryti daugiau.

1999 metais žaidėte Vilniaus „Lietuvos ryte“, kai „Žalgiris“ laimėjo Eurolygos titulą Miunchene. Kai tą momentą jautėtės?

– Ėjau į Vilniaus gatves švęsti. „Lietuvos rytas“ buvo tik augantis klubas tuomet, o „Žalgiris“ – buvo ir išliko visos šalies komanda. Nemanau, kad Vilniuje žmonės švęstų taip pat pašėlusiai, jei „Žalgiris“ laimėtų dabar. Tačiau tuomet 1999 metais, gatvės buvo pilnos, žmonės sveikino vieni kitus, automobiliai spaudė garso signalus, Lietuvos ir „Žalgirio“ vėliavos buvo visur. Vienas iš švenčiančiųjų buvau ir aš. Tai buvo puikus vakaras.Pusfinalyje žaisite su titulą ginančiu „Fenerbahče“. Kaip stabdysite komandą, puikiai žaidžiančią puolime?

– Reikia laikytis žaidimo plano. Reikia rizikuoti tam tikrais dalykais ir tikėtis, kad viskas pakryps tau naudinga linkme. Jų viso puolimo nesustabdysi, tačiau ruošiamės tam atidžiai ir kažką padaryti pavyks.

Jūsų draugas Željko Obradovičius sėdės ant varžovų komandos atsarginių suolo. Kartu esate laimėję Eurolygą. Ar kažką, ko išmokote iš trenerio, panaudosite dabar prieš jį?

– Nemanau, kad tai yra paslaptis. Tai kasdieninis darbas. Kartu komanda dirba 8 mėnesius, nėra taip, kad staiga visi susibėgtų prieš finalo ketvertą ar netikėtai viską pakeistų, įvestų kažkokią magišką taktiką. Tai – procesas. Neabejoju, kad jis dirba kryptingai, stengiasi iš komandos išgauti maksimumą. Tokie dalykai padeda sezono pabaigoje. Kartu su komanda jie įveikė daugybę sudėtingų situacijų ir tikrai bus viskam pasirengę. Mums bus iššūkis – turime neatsilikti energija ir vykdyti žaidimo planą.

Jūs laimėjote keturis finalo ketvertus, „Žalgiris“ – tik vieną. Ar jaučiate, kad galite išnaudoti tokią galimybę, kokią išsikovojote šį sezoną?

– Neturiu jokio jausmo dėl sėkmės. Dirbame 7 ar 8 mėnesius, kad iš šios situacijos išspaustume viską, kas tik įmanoma. Kaip jau sakiau, 40 minučių. Per jas svarbiausia bus koncentracija, nesiblaškymas dėl atmosferos ir finalo ketverto didybės. Reikia eiti nuo atakos prie atakos su maksimaliomis pastangomis ir priimti teisingus sprendimus.

Ką Kaunui reikštų laimėti vėl Eurolygos titulą?

– Tai reikštų labai daug. Kaunas yra krepšinio miestas, o Lietuva – krepšinio šalis. „Žalgiris“ – visos šalies komanda. Mes suprantame, kokios komandos garbę giname. Žaidėjai padarys viską, ką gali geriausia.

Visą straipsnį skaitykite čia

alt

alt
DELFI.lt ir Krepsinis.lt


ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama