Reklaminis skydelis

Paieška
Apsilankyk!

Nuorodos

MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

A. Butkevičius: sezonas bus labai įdomusSostinės krepšinio mokyklos (SKM) talentų stovykloje apsilankė Lietuvos rinktinės ir Vilniaus „Ryto" žaidėjas Arnas Butkevičius. Krepšininkas noriai bendravo su mažaisiais SKM talentais, dalijosi savo patirtimi ir, žinoma, pademonstravo savo taiklumą. Atsakęs į mažųjų klausimus, A. Butkevičius taip pat sutiko su SKM.LT skaitytojais pasidalyti mintimis apie dabartines krepšinio aktualijas ir artėjantį sezoną.„Ryto" puolėjas prognozavo, jog reprezentacinio sostinės klubo laukia labai įdomus sezonas, o atjaunėjusi sudėtis į komandos žaidimą turėtų įnešti dar daugiau ambicijų ir perspektyvų. A. Butkevičius taip pat pasidžiaugė, kad vėl galės darbuotis su jam jau gerai pažįstamu strategu Dainiumi Adomaičiu.

Nuo kelių metų pradėjote lankyti krepšinį?

– Krepšinį pradėjau lankyti nuo šešerių metų Klaipėdoje. Į treniruotes mane atvedė tėtis ir iš pradžių man krepšinis net nelabai patiko. Labiau norėjau žaisti futbolą, bet po to labai pamilau krepšinį ir jo niekada nepaleidau. Išsiskirti gabumais labiau pradėjau tik sulaukęs maždaug 15 metų, o kad tai pasiekčiau, reikėjo labai sunkiai dirbti.

Ką, jūsų nuomone, turėtų žinoti kiekvienas mažasis stovyklos dalyvis, svajojantis tapti profesionaliu krepšininku?

– Pirmiausia noriu pasakyti, jog reikia surasti aukso viduriuką tarp treniruočių ir mokslų, nes labai svarbu tiek namų darbai, tiek pamokos. Ne visi tampa profesionaliais krepšininkais, dažnas sportuodamas pamilsta kitą veiklą, tad pirmiausia svarbu stropiai mokytis. O jei norite tapti profesionaliu krepšininku, tai padarysite tik dirbdami daugiau už kitus. Matydami geriausią komandos žaidėją turite norėti būti geresnis už jį ir treniruotis daugiau, nei treniruojasi jis.Ar pats būdamas mažas turėjote tokią svajonę?

– Visada stebėjau kiek įmanoma daugiau krepšinio rungtynių. Aišku, kol dar buvau mažas, tam nebuvo daug galimybių, bet čia puikiai pagelbėjo įvairūs žurnalai apie krepšinį. Pats būdamas mažas rinkau krepšininkų autografus, fotografuodavausi su jais.

Galbūt tada turėjote savo krepšininko idealą?

– Taip, nuo pat pražių iki dabar imponuoja Vince'as Carteris, nors dabar jau yra jo karjeros saulėlydis, bet jis visada buvo mano dievukas.

Ko tikitės iš naujo sezono „Ryto" klube?

– Iš tikrųjų, manau, kad sezonas bus labai įdomus, nes komanda bus gerokai atjaunėjusi. Man, kaip žaidėjui, atrodo, kad jaunimas ir jų ambicijos gali atnešti labai įdomių rezultatų jau šiais metais. Klubo vizija yra žvelgti trejus metus į priekį, tad galvojant apie tai viskas atrodo labai perspektyvu. Visgi sunku kalbėti, kol dar nesitreniravau su nauja komanda.

Su treneriu D. Adomaičiu jums teko dirbti jau anksčiau. Ką manote apie šį krepšinio specialistą?

– Dainius yra labai puikus specialistas, man labai patiko darbuotis su juo Klaipėdoje. Treneris išsiskiria savo disciplina, aiškumu, kiekvienas komandoje turi savo vietą ir žino, ką turi padaryti. Tai, manau, komandoje yra labai svarbu. Labai džiaugiuosi, kad šiais metais ir vėl galėsiu su juo darbuotis.

Ar sekate Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinių rezultatus?

– Taip, seku. Labai gaila, jog jau net dvi amžiaus rinktinės pralaimėjo čempionate vos kartą ir prarado teisę kautis dėl medalių. Bet aiškiai matyti, kad Lietuvoje yra jaunųjų talentų, kurie žiba ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Svarbiausia, jog jie neužgestų. Dabar viską parodys tai, kiek jie norės dirbti asmeniškai, nes kiek paskirsi laiko asmeniniam tobulėjimui, tiek ateityje ir turėsi, tad svarbiausia dabar – dirbti.

Jaunimo rinktinėse žaidėte kartu su Jono Valančiūnu. Ką manote apie jo atstovaujamos Toronto „Raptors" ekipos galimybes artėjančiame NBA sezone?

– Toronto ekipoje šią vasarą vyksta įdomūs pasikeitimai, keičiasi ir treneris, ir lyderiai, tad labai sunku įsivaizduoti. Taip pat svarbu, jog Lebronas bus nebe Rytų konferencijoje, tad tokie stiprūs pasikeitimai gali „Raptors" galimybes pasukti ir teigiama, ir neigiama linkme. Man asmeniškai komanda atrodo simpatiškesnė nei praėjusiais metais.alt
SKM.ltReklama

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama