Reklaminis skydelis

Kroatijos lyderiams gyvenimą apsunkinsiantis E. Ulanovas nepamiršta ir „Žalgirio“ reikalųKol Edgaras Ulanovas kartu su kitais Lietuvos rinktinės krepšininkais Vilniaus „Ryto" arenoje į krepšį smaigstė vieną taiklų tritaškį po kito, Kauno „Žalgirio" vadovas Paulius Motiejūnas laikinojoje sostinėje pristatinėjo ateinančio sezono Lietuvos čempionų planus, o likę žalgiriečiai Turkijoje ruošėsi kitiems „Gloria Cup" turnyro išbandymams.

Taip jau nutiko, kad E. Ulanovas tapo vieninteliu žalgiriečiu, atsiliepusiu į Dainiaus Adomaičio kvietimą bei šiuo metu besiruošiančiu Kroatijos ir Nyderlandų rinktinių iššūkiams. Nacionalinės komandos reikalams atsidavęs puolėjas tikina, kad stebėti „Žalgirio" jam praktiškai nelieka laiko.

„Mačiau labai mažai, – paklaustas, ar vakar stebėjo komandos draugų pergalę prieš Bursos „Tofaš", atsakė krepšininkas. – Aišku, matau, kad kol kas jiems sekasi gerai, tad smagu dėl to. Vis dėlto visos mano mintys kol kas yra čia – mūsų laukia svarbios rungtynės. Svarbios jos buvo ir su latviais, gaila, kad nenusisekė. Norisi gerokai pagerinti savo žaidimą, ištaisyti klaidas. Kaip jau sakiau, visos mintys šiuo metu yra su rinktine."

Tos mintys kol kas – dviprasmiškos. Nors ir džiaugiasi, kad po metų pertraukos pagaliau turi galimybę užsivilkti žaliai-baltus marškinėlius su geltonos spalvos ingredientais, E. Ulanovo nuotaiką turėjo kiek apkartinti labai prastas lietuvių pasirodymas sekmadienio draugiškose rungtynėse su Latvijos rinktine.

Puolėjas tuomet pelnė vos 5 taškus, o varžovų snaiperių nesustabdę šeimininkai Vilniaus „Siemens" arenoje krito net 80:97. Žalgirietis negalėjo išskirti konkrečių dalykų, kuriuos jam ir jo komandos draugams akcentavo treneriai, tačiau pripažino – taisytinų dalykų buvo labai daug.„Svarbiausia, kad ištaisytumėme klaidas, nes jų buvo daug. Tačiau iš kitos pusės tai yra normalu, nes latviai žaidė daugiau pasiruošimo rungtynių, mes buvome praleidę mažiau laiko kartu. Svarbu, kad turėjome tokias rungtynes, kad jos nebuvo oficialios.

Be abejo, niekas po tokių rungtynių nebuvo laimingas, tačiau svarbiausia dabar yra padaryti išvadas ir ištaisyti klaidas. Per šias kelias dienas labai gerai pasitreniravome ir į priekį žiūrime optimistiškai", – tikino E. Ulanovas.

Nors „Žalgirio" puolėjas rinktinei nepadėjo nuo pat praėjusių metų Europos čempionato, lietuviai ir be jo susitvarkė puikiai – pirmajame atrankos į pasaulio čempionatą etape pasiekė visas šešias pergales bei įkėlė vieną koją į Kinijoje vyksiantį turnyrą. Tam, kad galėtų žengti ir antrąjį žingsnį, Lietuvos rinktinei reikės dar bent kelių pergalių, o vieną iš jų D. Adomaičio vyrai bandys pasiekti rytoj Osijeke, kaudamiesi su Kroatijos rinktine.

Šios šalies ekipa šiuo metu yra atsidūrusi gerokai slidesnėje situacijoje – vos tris pergales pasiekusius kroatus jau antrą kartą atvyko gelbėti ir NBA žaidėjai, kurių šį sykį susirinko net keturi. Desperatiškai pasigerinti savo pozicijas prieš kitus „langus", kuriuose jau teks verstis be rinktinės lyderių, siekianti Kroatija E. Ulanovui atrodo labai grėsminga varžovė, tačiau puolėjas įžvelgia ir aspektų, kurie gali padėti lietuviams pasiekti sėkmę Osijeke.

„Kroatai susirinkę anksčiau negu mes, turėjo daugiau draugiškų rungtynių. Jie turi keturis NBA žaidėjus, pavardės tikrai yra geros, bet jiems pergalių reikia vos ne verkiant, tad spaudimas turėtų būti labai didelis. Galime tuo pasinaudoti, nors viskas priklausys nuo mūsų ir mūsų žaidimo. Pradžioje rezultatas bus 0:0, tad žiūrėsime, kaip seksis", – intrigos tikisi E. Ulanovas.

Nors Kroatijos rinktinės sudėtyje yra ne vienas garsus žaidėjas, labiausiai ji priklausoma nuo dviejų žaidėjų – Bojano Bogdanovičiaus ir Dario Šaričiaus. Būtent pastarąjį puolėją iš Filadelfijos „76ers" labiausiai išskyrė D. Adomaitis, o paklaustas, kuriam iš lietuvių gali tekti užduotis tvarkytis su 24-erių žaidėju, įvardino Mindaugą Kuzminską bei E. Ulanovą.

„Ne tik Šaričius, dar yra ir Bogdanovičius, – savo būsimus tiesioginius oponentus įvardino E. Ulanovas. – Aukšto lygio žaidėjai, net sunku surasti kažką silpno jų žaidime. Jie fiziškai labai stiprūs, turi puikius individualius įgūdžius. Nemanau, kad paliksime juos žaisti vienas prieš vieną, nesvarbu, prieš mane ar kurį kitą žaidėją. Nors kartais reikės atstovėti po vieną, tačiau svarbiausia bus komandinė gynyba ir komandinis puolimas – toks žaidimas visada laimi."

Rungtynės, kuriose Lietuvos rinktinė sieks nustebinti mačo favoritais laikomus kroatus, vyks rytoj 21.15 val.Marius Milašius | Alfa.lt

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis