Reklaminis skydelis

LKL treneriai: įspūdinga Šaro statistika, mohikanas A. Sireika ir iškalbingi K. Maksvyčio skaičiaiPraėjo kiek daugiau nei dvi savaitės nuo naujojo „Betsafe-LKL" starto, kai 10 stipriausių šalies klubų stojo į kovą dėl pagrindinio krepšinio trofėjaus Lietuvoje.

Varžosi ne tik ekipos, tačiau ir šių komandų strategai – dešimt trenerių bando kiekviename susitikime pranokti kolegą kitoje barikadų pusėje bei įrašyti dar vieną pergalę į savo sąskaitą.

Žinoma, sudėtinga lyginti Kauno „Žalgirio" ir Alytaus „Dzūkijos" specialistų darbą, kai klubų biudžetai skiriasi daugiau nei 20 kartų, tačiau pažvelkime į lygos trenerių pasiekimus.

Neabejotinai daugiausia patirties turi 62 metų „Šiaulių" strategas Antanas Sireika, kuris yra ir daugiausia mačų klubams vadovavęs bei daugiausia pergalių per karjerą pasiekęs „Betsafe-LKL" specialistas.Nuo 1994-ųjų treneriu dirbantis šiaulietis stipriausioje šalies lygoje ekipoms dirigavo net per 715 susitikimus ir laimėjo 60,8 proc. visų rungtynių.

Saulės miesto krepšinio simbolis yra ir daugiausia apdovanojimų iškovojęs treneris – A. Sireika per savo karjerą yra laimėjęs tris čempionų žiedus bei šešiskart atsiėmė bronzinį medalį.

Stipriai išsiskiria „Žalgirio" vairininkas Šarūnas Jasikevičius, kuris per 2,5 metų laimėjo net 89,1 proc. šalies pirmenybėse ekipai vadovautų mačų (114 iš 128). 42-ejų kaunietis su gimtojo miesto komanda dar nėra nelaimėjęs čempionų titulo – 3 iš 3 bandymų.Įspūdingu pergalių procentu gali pasigirti ir Klaipėdos „Neptūno" treneris Kazys Maksvytis. Šio specialisto vadovautos ekipos ne tik laimėjo 62,5 proc. žaistų susitikimų, bet ir 4 kartus lipo ant apdovanojimų pakylos – iškovoti 2 sidabro bei 2 bronzos apdovanojimai.

K. Maksvytis gali pasigirti ir kitu fantastišku pasiekimu – stratego diriguoti „Lietkabelio" ir „Neptūno" klubai net 21 kartą nukovė šalies milžinais laikomus „Žalgirį" (11 kartų) ir „Rytą" (10 kartų).

Ketvirtoje vietoje pagal pergalių procentą (51,1 proc.) rikiuojasi Lietuvos rinktinei bei „Rytui" vadovaujantis Dainius Adomaitis. Atstovaudamas „Juventus" ir „Neptūno" komandoms specialistas jas nuvedė iki nugalėtojų pakylos bei laimėjo stipriausios šalies lygos metų trenerio apdovanojimų.

Paskutinis iš dabartinių trenerių, turintis LKL medalį, – Prienų legenda jau tapęs Virginijus Šeškus. Prie Nemuno kilpų įsikūrusio miesto krepšinio simboliu esantis 51-erių specialistas su tuomečiu „Rūdupiu" dukart iškovojo šalies bronzą (2011 ir 2012 m.).

Likę penkių „Betsafe-LKL" klubų strategai per karjeras iškovojo mažiau nei 50 proc. pergalių ir nėra pasiekę nugalėtojų pakylos. Jauniausias strategas – 33-ejų Gediminas Petrauskas, kuris trenerio duoną kremta jau 9-ąjį sezoną, bet yra net 6 metais jaunesnis už vyriausią lygos krepšininką Mindaugą Lukauskį (39).

Mažiausiai patyrę specialistai – 42-ejų Žydrūnas Urbonas (37 rungtynės) bei 38-erių Gintaras Kadžiulis (49 rungtynės) – dar tik įrodinėja savo vertę pagrindinėje šalies lygoje.

LKL.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis