Reklaminis skydelis

Prancūzijoje atgimęs M. Kalnietis – apie T. Parkerio dėmesį ir Europos taurės sustiprėjimo priežastįMantas Kalnietis gali vėl mėgautis krepšiniu. Pusę praėjusio sezono nedėkingos situacijos įkaitu tapęs ir visiškai nerungtyniavęs lietuvis vasarą sukirto rankomis su Vilerbano ASVEL klubu, su kuriuo šiuo metu verčia kalnus Europos taurės turnyre.Daugiausiai rezultatyvių perdavimų (6,43) visame turnyre atliekantis ir naudingiausiu komandos žaidėju (vid. po 16 naudingumo balų per susitikimą) tapęs įžaidėjas atvedė savo klubą į penkias pergales iš eilės, kol galiausiai vakar 18 kartų Prancūzijos čempionų titulu besidžiaugęs klubas suklupo Trente, kur 77:79 nusileido vietos „Dolomiti“ komandai.

Vis dėlto C grupės viršūnėje išliekanti ASVEL jau gali būti beveik rami dėl savo vietos kitame etape bei pradėti galvoti apie „Top 16“ etapo kovas, kurios prasidės sausį. Nors Vilerbano ekipos situacija – solidi, vienas labiausiai patyrusių jos žaidėjų M. Kalnietis neskuba šokti per toli į priekį.

„Jeigu pradėsime galvoti apie tai, kas nutiks pavasarį ar netgi anksčiau, galime labai greitai nudegti. Svarbiausias dalykas mums yra kietai žaisti kitose rungtynėse, eiti žingsnis po žingsnio, o tada galėsime kažką pasiekti ir sezono pabaigoje“, – kalbėdamas su oficialia Europos taurės svetaine sakė Lietuvos rinktinės kapitonas.

Alfa.lt skaitytojų dėmesiui – išsamus M. Kalniečio pokalbis su žurnalistu Javieru Gancedo, kuriame lietuvis svarstė apie ASVEL ekipos potencialą, atskleidė klubo prezidento Tony Parkerio susidomėjimą ekipos žaidimu ir įvertino dabartinės Europos taurės pajėgumą.Mantai, praėjusią savaitę sugebėjote atsirevanšuoti Valensijos ekipai bei dabar esate bent po kartą įveikę visus varžovus grupėje. Koks jausmas nugalėti vienus Europos taurės favoritų?

– Daug apie tai negalvojome. Tiesiog norėjome apginti savo namų aikštelę, o tai buvo puikios rungtynės ir geras šansas pasitikrinti žaidžiant prieš komandą, kuri turi puikią organizaciją, pernai žaidė Eurolygoje bei triskart yra laimėjusi Europos taurę. Mūsų komandai nugalėti tokias ekipas kaip Valensija yra didelis iššūkis, tačiau tik laimėdami tokius mačus gali augti.Nepaisant to, kad komandą kankina traumos, o vasarą buvo pakeista didžioji dalis sudėties, stiprioje grupėje sugebate pirmauti. Kas lemia tokį stiprų pasirodymą?

– Pasiruošimą sezonui pradėjome labai anksti – dar rugpjūčio pradžioje. Turėjome laiko apsiprasti vienas su kitu, geriau vienas kitą pažinti ir suprasti, ko treneris nori iš kiekvieno iš mūsų. Esu laimingas tuo, kaip dirbame ir tobulėjame, ypač kalbant apie mūsų jaunus vyrukus, kurie yra labai talentingi. Neturime daug patirties, tačiau pamažu judame į priekį.

Būdamas 32-ejų metų, žaidi vieną geriausių sezonų karjeroje. Kiek prie to prisideda ASVEL strategas Zvezdanas Mitrovičius?

– Sakyčiau, kad tai lemia daug dalykų. Po praėjusio sezono ieškojau komandos, kuri manimi pasitikėtų ir norėtų, jog aikštėje praleisčiau daug laiko. Dabartinis mano treneris ir komandos draugai manimi pasitiki, tad puikiai čia jaučiuosi ir galiu su komanda siekti tikslų.

2013-aisiais ne tik žaidei Europos taurėje, bet ir laimėjai ją su Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ ekipa. Ką prisimeni iš to sezono ir finalo prieš Bilbao ekipą?

– Pirmiausia, turėjome labai talentingą komandą su daug Europoje žinomų krepšininkų. Prisiminimai iš to sezono man liko puikūs, kadangi laimėjus kažką svarbaus, visuomet tai prisimeni su šypsena. Man buvo didelė garbė ir didelis malonumas rungtyniauti toje komandoje, kurioje, be manęs, buvo dar trys lietuviai – Simas Jasaitis, generalinis vadybininkas ir fizinio parengimo treneris. Tai buvo svarbi pergalė ir klubui, kadangi po jos pirmą kartą galėjome žaisti Eurolygoje. Turėjome gerus žaidėjus, kurie puikiai susižaidė tarpusavyje, o prie to daug prisidėjo ir treneris Jevgenijus Pašutinas, nuėmęs nuo mūsų spaudimą.Nors jau pasiekėte penkias pergales, artimiausiu metu turėsite keletą nelengvų išvykų. Ar dar per anksti atsipalaiduoti prieš „Top 16“ etapą?

– Tikrai taip, turime tęsti savo pradėtus darbus. Nesame labai patyrusi komanda, tačiau suprantame, kad viskas nėra tobula vien todėl, kad laimėjome penkerias rungtynes iš eilės. Žinome, kad galime nugalėti bet ką, bet tik jei būsime susikoncentravę tam. Negalime pradėti galvoti, jog viskas bus lengva, kadangi taip padarę sugriausime viską, ką jau esame susikūrę. Tai, kad jau beveik patekome į kitą etapą, yra svarbu, tačiau tuo pačiu norime užimti ir kuo aukštesnę vietą grupėje.

Europos taurėje sėkmingai žaidžia ne viena stipri komanda. Ar galima teigti, kad šio sezono turnyras yra pajėgiausias per visą jo istoriją?

– Nežinau. Sunku pasakyti, tačiau be jokios abejonės, turnyre yra daug labai pajėgių komandų: „Valencia“, Malagos „Unicaja“, Kazanės „Unics“, „Lokomotiv“, Berlyno ALBA... Visos šios ekipos yra puikios, o prie jų galima būti priskirti ir daugiau komandų. Nusimato įnirtingas ir įdomus sezonas. Europos taurė sustiprėjo po to, kai Eurolygoje pradėjo žaisti mažiau komandų, tad neturėsime laiko atsipalaidavimui.

ASVEL yra unikali komanda, kadangi jos prezidentas – NBA žaidžiantis Tony Parkeris. Ar jis domisi komandos žaidimu sezono metu?

– Jis tikrai domisi ir seka komandą, kalbasi su kai kuriais vaikinais. Pavyzdžiui, po pergalės prieš „Valencia“ jis parašė mums sveikinimo žinutės. Prieš sezoną jis buvo kartu su komanda ir galėdavai jį matyti aikštėje kiekvieną dieną, o dabar jis rūpinasi klubu kitais būdais.Vilerbano ekipoje gausu aukštaūgių traumų, tačiau nepaisant to, komanda išlieka stipri. Ar ekipos, kuri praėjusiame sezone „Top 16“ etape liko už atkrintamųjų borto, tikslas yra praeiti būsimą etapą?

– Mūsų aukšti vyrukai jau netrukus turėtų sugrįžti į aikštę, o kalbant apie ateitį, negalvojame taip toli į priekį. Jei pradėsime galvoti apie tai, kas nutiks pavasarį, tai gali mums atsiliepti neigiamai. Svarbiausia yra žaisti kietai kiekvienose rungtynėse, dėti po vieną žingsnį į priekį, o ką pasiekėme, pamatysime sezono pabaigoje.

Kartu su S. Jasaičiu esate paskutiniai lietuviai, laimėję Europos taurę. Kaip svarbu jums asmeniškai būtų dar vienas toks trofėjus?

– Kiekvieno titulo laimėjimas yra labai, labai svarbus, o Europos taurė yra didelis turnyras. Dabar, kai man jau 32-eji, galiu drąsiai sakyti, jog pergalės ir titulai yra tai, ką atsimeni geriausiai. Be abejo, tai būtų nuostabu, tačiau vėlgi – nenoriu per daug įsisvajoti. Turime galvoti tik apie mūsų laukiančias artimiausias rungtynes.
Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis