Reklaminis skydelis

Izraelio pasą gavęs A. Stoudemire'as: šios akimirkos laukiau daug metųŠešiskart NBA "Visų žvaigždžių" dalyvis Amare Stoudemire'as trečiadienį gavo Izraelio pasą.Tą pačią dieną naujai iškeptas "žydas" su Jeruzalės "Hapoel" klubu FIBA čempionų lygos rungtynėse namuose 84:64 sutriuškino Klaipėdos "Neptūną" ir pateko į turnyro ketvirtfinalį.

"Man tai labai ypatinga akimirka. Jos laukiau daug metų, - džiūgavo A.Stoudemire'as. - Noriu padėkoti mane pakvietusiam žaisti "Hapoel" klubui, kuris daug kartų padėjo tvarkant visas procedūras. Vakar man paskambino ir pranešė, kad pilietybės suteikimas jau patvirtintas. Negalėjau ištarti nė žodžio. Atstovauti Izraeliui - didelė garbė.""Jo indėlis į sportą yra neginčytinas. Jis yra vienas garsiausių kada nors Izraelyje rungtyniavusių žaidėjų, - teigė Vidaus reikalų ministras Aryehas Deri. - Kalbame apie Izraelyje norintį apsistoti talentingą atletą. Todėl suteikiau jam leidimą čia gyventi, o šiandien - ir pasą, pasinaudojęs savo įgaliojimais pagal pilietybės įstatymą. Linkiu Stoudemire'ui sėkmingai tęsti karjerą ir džiuginti krepšinio aistruolius, ypač "Hapoel" gerbėjus. Šiuo metu jis yra Izraelio atstovas pasaulyje."

"Šiandien laiminga diena Jeruzalei, - pareiškė miesto meras Moshe Leonas. - Visi gyventojai labai myli Amare, jis yra tikras mūsų ambasadorius pasaulyje. Tai yra gera proga padėkoti už tai, ką jis padarė Izraeliui ir Jeruzalei."

Sportininkas ministrui ir merui padovanojo "Hapoel" marškinėlius su 1 numeriu ir jo žydiško vardo užrašu - Yehoshafat.

Procedūra pradėta dar 2013 metais. Tuomet A.Stoudemire'as atvyko į Izraelį kaip Kanados rinktinės trenerio asistentas pasaulio žydų sporto žaidynėse - Maccabiadoje.

36 metų 208 cm ūgio pareiškė, kad ketina gyventi Izraelyje ir baigęs karjerą.

A.Stoudemire'as jau kelis metus gyvena kaip žydas: šeštadienio ryte lankosi sinagogoje, išmoko hebrajų kalbą, kiekvieną savaitę su savo rabinu lankosi Šventojo rašto pamokose.
Eurobasket.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis