Rezultatyvumo rekordas ir pergalę išplėšęs metimas: J. Valančiūnas sužaidė karjeros rungtynes (VIDEO) (Visi rezultatai)

Per vasario NBA mainus Memfyje atsidūrusiam Jonui Valančiūnui neprireikė kelių mėnesių, kad pagerintų savąjį rezultatyvumo rekordą. Pastarąją naktį uteniškis ne tik pelnė 33 taškus ir atkovojo 15 kamuolių, tačiau ir lėmė komandos pergalę prieš Hjustono „Rockets“ taikliu baudos metimu paskutinę sekundę.

Memfio „Grizzlies“ namuose po pratęsimo įveikė ant Jameso Hardeno pečių temptą „Rockets“ rezultatu 126:125 (38:25, 25:28, 34:25, 18:37, 11:10).

Rezultatui pratęsime esant lygiam paskutinės atakos galimybė teko aikštės šeimininkams ir tuo pasinaudoti bandė „Grizzlies“ lyderis Mike'as Conley. Nors jo metimas buvo netaiklus, kamuolį sugriebė J. Valančiūnas ir išprovokavo Clinto Capelos pražangą.

Likus žaisti 0,1 sekundės. Lietuvio ranka nesudrebėjo – pirmąjį metimą pataikęs, antrąjį jis prametė tyčia, taip nepalikdamas laiko varžovams surengti bent minimaliai organizuotos atakos.

Iš viso J. Valančiūnas per 36 minutes įmetė 33 taškus (10/17 dvit., 0/2 trit., 13/17 baudos), atkovojo 15 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, o jo pasirodymą blankino tik penkios klaidos ir dvi pražangos.

Iki šiol JV pelnytų taškų NBA aukštumos buvo 32 taškai, kuriuos jis surinko dar 2016-ųjų spalį prieš Detroito „Pistons“.

Rezultatyviau už J. Valančiūną prieš „Rockets“ žaidė tik Mike'as Conley, įmetęs 35 taškus, visgi ir jį nustelbė svečių lyderis Jamesas Hardenas, kurio kraityje daugiau kaip pusšimtis taškų – 57.

„Grizzlies“: Mike’as Conley 35, Jonas Valančiūnas 33, Bruno Caboclo 15, Chandleris Parsonsas 11, Delonas Wrightas ir Joakimas Noah po 9.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 57, Chrisas Paulas 18, Clintas Capela 14, P.J. Tuckeris, Danuelis House’as ir Geraldas Greenas po 9.