Reklaminis skydelis

Ispanų išvados dėl „Žalgirio“ lėktuvo: gedimas buvo pastebėtas dar prieš nepasisekusį skrydįVienos iš Kauno „Žalgirį" praėjusį penktadienį skraidinusio lėktuvo navigacijos sistemų gedimas buvo pastebėtas dar prieš skrydį, pranešė pirmąsias išvadas apie incidentą paskelbusi Ispanijos Aviacijos incidentų tyrimo komisija (CIAIAC).Pranešama, jog aptikę gedimą pilotai, kartu su inžinieriumi, peržiūrėjo minimalių reikalavimų sąrašą, kuriame buvo nurodyta, kad su tokiu gedimu skristi yra leidžiama.

Vis tik pakilimo metu piloto navigacijos sistema ėmė rodyti klaidas ir įgula buvo priversta priimti sprendimą ir grįžti į oro uostą. Vos pakilus išsijungė ir neveikė ir automatinė navigacijos sistema.

Pasak CIAIAC, dusyk nesėkmingai pabandę nusileisti, pilotai pranašė apie avarinę situaciją bei nusileido karinėje bazėje Getafėje. Tai kiek prasilenkia su lėktuvą eksplotuojančios „KlasJet" įmonės išvadomis, kuriose buvo teigiama, kad nusileidimas nebuvo avarinis.„Dar kartą patikiname, kad tai nebuvo avarinis nusileidimas. To įrodymas – įprastos skrydžio palydovų ir lėktuvo kapitono instrukcijos keleiviams lėktuvo nusileidimo metu (jokio specialaus keleivių instruktavimo ir parengimo privalomo avariniams nusileidimams nebuvo) ir ramus nutūpimas Getafės oro uoste", – dar antradienį portalui Alfa.lt atsiųstame pranešime tikino „KlasJet" atstovas Giedrius Karsokas.

Incidentas įvyko penktadienį, kai Madride rungtynes diena anksčiau sužaidusi „Žalgirio" komanda mėgino vykti atgal į Lietuvą. Sugedus „Boeing 737-500" lėktuvo navigacijos sistemai grįžti planuotu laiku nepavyko, tad žalgiriečiai Ispanijoje užsibuvo iki šeštadienio.


Alfa.lt

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis