Karjeros rekordą pagerinęs G. Masiulis išgelbėjo „Neptūną“ nuo sezono pabaigos jau ketvirtfinalyje

Geriausią reguliarųjį sezoną klubo istorijoje sužaidę Klaipėdos „Neptūno" krepšininkai išvengė antausio jau pirmajame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) atkrintamųjų varžybų etape.

Penktadienį Prienuose pralaimėjusi uostamiesčio ekipa namuose 77:71 (21:14, 16:22, 22:18, 18:17) nugalėjo „Skycop" klubą ir laimėjusi seriją 2-1 žengė į LKL pusfinalį, kuriame jų laukia akistata su Vilniaus „Rytu" arba Utenos „Juventus".

Klaipėdiečius į pergalę vedė karjeros mačą sužaidęs jaunasis Gytis Masiulis. Iš šalies čempiono Kauno „Žalgirio" pasiskolintas puolėjas pataikė net penkis tritaškius, o iš viso pelnė 25 taškus – tiek daug per trečius metus trunkančią savo LKL karjerą šis 21-metis žaidėjas dar nebuvo surinkęs.

Klaipėdiečius į pergalę vedė karjeros mačą sužaidęs jaunasis Gytis Masiulis. Iš šalies čempiono Kauno „Žalgirio" pasiskolintas puolėjas pataikė net penkis tritaškius, o iš viso pelnė 25 taškus – tiek daug per trečius metus trunkančią savo LKL karjerą šis 20-metis žaidėjas dar nebuvo surinkęs niekada.

„Neptūnas" puikiai pradėjo trečiąjį ketvirtfinalio susitikimą ir pirmojo kėlinio viduryje pirmavo jau 15:6, bet veteranų vedamas „Skycop" nesutriko po septynių iš eilės pelnytų taškų antrajame ketvirtyje pavijo varžovus – 28:28.

Prieš pat ilgąją pertrauką prieniškiai net buvo išsiveržę į priekį (36:33), bet „Neptūnas" pirmąją mačo pusę užbaigė dviem tiksliomis atakomis, o dar sykį atitrūkti pabandė trečiajame kėlinyje.

Po Laimono Kisieliaus tikslaus tolimo metimo ir įspūdingo G. Masiulio dėjimo greitoje atakoje Klaipėdos komanda pirmavo 45:38, o panašų pranašumą išsaugojo ir prieš lemiamą ketvirtį – 59:54.

Jame „Neptūnas" reikalus išsprendė pakankamai greitai. Lorenzo Williamsas pataikė du dvitaškius iš eilės, Osvaldas Olisevičius netrukus pridėjo du taškus su pražanga, o tarp komandų pirmą kartą atsirado dviženklė taškų praraja – 66:56.

Nors „Skycop" per likusią rungtynių dalį dar spėjo sumažinti atsilikimą, klaipėdiečiai išsaugojo pakankamą atstumą nuo varžovų ir išplėšė lemiamą pergalę ketvirtfinalyje.

Pusfinalį „Neptūnas" pradės jau trečiadienį. Uostamiesčio ekipa jame turės namų aikštės pranašumą prieš bet kurį iš galimų varžovų – tai Kazio Maksvyčio auklėtiniams užtikrino rekordinis reguliarusis sezonas, kuriame „Neptūnas" nusileido tik „Žalgiriui" ir užėmė antrąją vietą.

„Neptūnas": Gytis Masiulis 25 (5/8 trit., 6/6 baud., 32 naud. bal.), Jerai Grantas 14 (7/8 dvit., 8 atk. kam., 5 rez. perd.), Lorenzo Williamsas 12, Deividas Gailius 8 (2/9 metimai, 8 atk. kam.).

„Skycop": Darjušas Lavrinovičius 16, Mindaugas Lukauskis 14 (3/7 trit.), Arnas Labuckas 13 (6 atk. kam.), Žygimantas Janavičius 10 (1/11 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd., 5 per. kam.).