NBA padangę supurtę ir dvi superžvaigždes suvieniję mainai – šlovingo „Lakers“ sugrįžimo pradžia?Los Andželo „Lakers“ pagaliau žengė ilgai visų lauktą žingsnį į savo gretas prisiviliojo antrąją NBA lygos superžvaigždę – puolėją Anthony Davisą, kuris Kalifornijos komandoje suvienys jėgas su LeBronu Jamesu.Toks manevras „Lakers“ iškart padarė kito sezono favoritais iškovoti čempionų titulą – nors „ežeriniai“ šiuo metu turi sutartis vos su penkiais žaidėjais, iš kurių du – tik epizodiškai stipriausioje pasaulio lygoje rungtyniavę Mo Wagneris ir Isaacas Bonga, – lažybininkai būtent šiai komandai šiuo metu skiria daugiausiai šansų kitų metų birželį iškelti į viršų Larry O‘Brieno trofėjų, kurio „Lakers“ žaidėjai savo rankose nelaikė jau devynerius metus.

Kas lėmė, kad mainai tarp „Lakers“ ir Naujojo Orleano „Pelicans“ klubų galiausiai įvyko, ir ką tai reiškia visame NBA lygos kontekste?Nekartojo klaidos

Panašūs mainai, tik įtraukiantys kitą lygos žvaigždę, galėjo įvykti dar praėjusią vasarą. Tuomet San Antonijaus „Spurs“ klubas siekė atsikratyti su kone visais įmanomais žmonėmis komandoje susipykusio Kawhi Leonardo, o pagrindiniu kandidatu gauti puolėją buvo laikomi būtent „Lakers“.

Šie jau buvo spėję pasirašyti sutartį su LeBronu Jamesu, tačiau aktyviai ieškojo galimybės prie „Karaliaus“ pridėti ir dar vieną žvaigždę.Metais anksčiau „Lakers“ neišnaudojo galimybės mainų būdu gauti Paulo George‘o, tą pačią vasarą pražiopsojo ir Jimmy Butlerio mainus, o 2017-2018 m. įkarštyje nebuvo įtraukti ir į DeMarcuso Cousinso mainus.

Los Andželo ekipos vadovai buvo įsitikinę, kad pasirašys sutartį su LeBronu, o šiam atvykus geltonai-violetinius marškinėlius užsinorės apsivilkti ir visa eilė kitų NBA žvaigždžių.

Tad kai „Spurs“ už K. Leonardą užsiprašė ne kelių, o praktiškai visų „Lakers“ jaunųjų žaidėjų, pastarieji neskubėjo priimti gobšaus San Antonijaus ekipos pasiūlymo ir nusprendė palūkėti.

Deja, per pastaruosius metus „Lakers“ taip ir neprisiviliojo jokio kito ryškaus NBA žaidėjo, o tuo pačiu metu galėjo stebėti, kaip galimai vos metams į Toronto „Raptors“ iškeistas K. Leonardas atnešė šiai komandai pirmąjį NBA čempionų trofėjų klubo istorijoje.

Tad dar sykį atsidūrę panašioje situacijoje „Lakers“ jau nedvejojo ir dar vasarį bandė iškeisti kone pusę komandos į Naująjį Orleaną vien tam, kad gautų A. Davisą. Nors tuomet „Pelicans“ generalinis vadybininkas kartu su komandos savininkų pritarimu užsispyrė ir nutarė savo ryškiausios žvaigždės neišsiųsti į Kaliforniją, vasarą „Lakers“ vėl ėmėsi puolėjo medžioklės ir galiausiai ji baigėsi sėkmingai.

Sieks trečiosios žvaigždės

Prie to, jog „Lakers“ dėjo visas pastangas siekiant gauti A. Davisą, prisidėjo ir ne pati dėkingiausia situacija netrukus atsidarysiančioje laisvųjų agentų rinkoje.

Du tarp pagrindinių daugelio komandų taikinių buvę žaidėjai per pastarąją savaitę patyrė šiurpias ir juos bent pusmečiui iš rikiuotės išvedusias traumas – „Golden State Warriors“ puolėjas Kevinas Durantas patyrė Achilo sausgyslės, o gynėjas Klay Thompsonas – trūkusių kelio raiščių traumą.

„Lakers“ veikiausiai nesitaikys ir į kitą „Warriors“ žaidėją – vis dar po Achilo sausgyslės ir keturgalvio šlaunies raumens traumų pilnai neatsistačiusį D. Cousinsą, o kai kurie kiti žaidėjai, paskutinę birželio dieną tapsiantis laisvaisiais agentais, Los Andželo klubui gali tapti itin sunkiai pasiekiamais – titulą iškovojęs K. Leonardas greičiausiai pratęs žaidimą „Raptors“ gretose, o jeigu ir atvyks į Los Andželą, tai tik į „Clippers“ ekipą, J. Butleris linksta link to, kad liktų Filadelfijos „76ers“ gretose, prieš kelerius metus „Lakers“ atsikratytas, bet per šį laiką lygos žvaigžde tapęs D‘Angelo Russellas veikiausiai nebris į tą pačią upę, o Kyrie Irvingas vis garsiau siejamas su Bruklino „Nets“ klubu.

Tad nenuostabu, jog „Lakers“ pagrindiniu savo taikiniu šiuo metu laiko bene vienintelį likusį nepaminėtą tarp geidžiamiausių laisvųjų agentų įvardijamą krepšininką – Šarlotės „Hornets“ gynėją Kembą Walkerį.29-erių įžaidėjas užpildytų poziciją, kurioje Los Andželo ekipa šiuo metu neturi jokio žaidėjo, o taip pat ir taptų puikia trečiąja opcija dvi superžvaigždes subūrusioje komandoje. K. Walkeris puikiai atakuoja iš toli, be to, gali organizuoti žaidimą tiek būdamas su kamuoliu, tiek ir be jo.

Tiesa, net ir tuo atveju, jei „Lakers“ sugebėtų prisivilioti visą savo karjerą „Hornets“ žaidusį K. Walkerį, jiems vis dar reikėtų užpildyti ir likusias spragas. Šiuo atveju Los Andželo klubas veikiausiai galėtų siūlyti tik minimalios vertės sutartis, tačiau turėdami du ar netgi tris ryškius talentus „Lakers“ greičiausiai sugebėtų pasirašyti sutartis su čempionų žiedo siekiančiais naudingais veteranais arba savo vertę praradusiais žaidėjais.

Rizikos faktoriai

Nepaisant to, jog „ant popieriaus“ „Lakers“ šiuo metu turi bene pajėgiausią žvaigždžių duetą, dėl likusios komandos sudėties lieka ypač daug klausimų.

Jeigu „ežeriniai“ vis tik nesugebėtų prisivilioti jau minėtojo K. Walkerio, šiai komandai greičiausiai tektų medžioti rizikingesnius ir ne pirmo ryškumo žaidėjus.

Maža to, net ir atlikę mainus „Lakers“ vis dar rizikuoja prarasti A. Davisą – jo sutartis baigsis kitąmet, o žaidėjo atstovai jau pareiškė, kad šią vasarą susitarimo su „Lakers“ pratęsti dar neplanuoja. Tai reiškia, jog kitąmet A. Davisas taps laisvuoju agentu ir galės netrukdomas palikti Los Andželą.

„Lakers“ šansai sugrįžti į NBA viršūnę kiek kenčia ir dėl to L. Jameso amžiaus. 35-us metus skaičiuojantis „Karalius“ pasižymi plieniniu kūnu, tačiau net ir jis neatlaikė nežmoniškų pajėgiausios pasaulio lygos krūvių, kai praėjusiame sezone dėl traumų LeBronui teko praleisti net 27 rungtynes – daugiausiai per jo 16 metų trunkančią karjerą.Be abejo, į atkrintamąsias pirmąsyk nuo 2005-ųjų nepatekęs L. Jamesas kitam sezonui pasiruoš kaip įmanoma geriau ir tam turės daugiau nei pusmetį, tačiau nuo traumų nėra apsaugotas joks ketvirtąją dešimtį įpusėjęs žaidėjas.

Jeigu „Lakers“ nesugebės laisvųjų agentų rinkoje pasistiprinti vienu ar keliais lyderio rolę galinčiais prisiimti žaidėjais, ant LeBrono pečių gali ir vėl užkristi milžiniška atsakomybė. O tai sukuria dar vieną rizikos faktorių, gąsdinantį apie trofėjų jau svajojančius „Lakers“ gerbėjus.Marius Milašius | Alfa.ltReklama

Ieškome darbuotojų

Reklama