Pristatyti Kaune kylantys „Krepšinio namai“: kaina išaugo kone dvigubai, tačiau laukiama sirgalių paramosPrieš pat stipriai išreklamuotas Lietuvos ir Serbijos rinktinių draugiškas rungtynes „Žalgirio“ arenoje įvyko spaudos konferencija, kurioje pristatyti Kaune statomi „Krepšinio namai“.Konferencijoje, kuri buvo skirta idėjos pristatymui, dalyvavo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Arvydas Sabonis, architektas Gintautas Natkevičius, RAA kompanijos viceprezidentas Nickas Appelbaumas ir kompanijos projektų vadovas Rickas Sobelis. Būtent RAA (Ralph Appelbaum Associates), pristatyta kaip viena didžiausių muziejų ir parodų projektavimo firmų pasaulyje, užsiima „Krepšinio namų“ statybomis.

Paklaustas, kas lėmė, jog buvo pasirinkta būtent amerikiečių įmonė, A. Sabonis įvardijo ir sutapimus.

„Paprasčiausiai suvedė likimas. Jie į Lietuvą atvažiavo su projektais, kuriuos jau turėjo. Meras paskambino man ir pasakė, kad yra bendrovė, kuri užsiiminėja vienais didžiausių tokių muziejų projektų pasaulyje. Pasitaikė proga dirbti su tokia pasauline kompanija, tad tikimės, kad įgyvendinsime savo tikslus“, – aiškino LKF vadovas.

Į Lietuvą atvykę RAA atstovai kalbėjo pristatė tai, kuo, tikimasi, jau po kelerių metų galės džiaugtis šalies krepšinio gerbėjai.N. Appelbaumas papasakojo, jog „Krepšinio namai“ nebus tik eilinė trofėjų saugykla – jame bus įrengtos ir interaktyvių pramogų erdvės, kuriose lankytojai galės išsibandyti savo krepšinio įgūdžius, o ir eksponatai bei Lietuvos krepšinio istorija bus pasakojama netradiciškai, pasitelkiant liečiamus stalus ir kitus išmanius įrenginius.

Amerikietis taip pat atskleidė, kad „Krepšinio namuose“ atsiras vietos šio sporto kūrėjo Jameso Naismitho paminklui, taip pat bus sukauptos didžiulė Lietuvos ir užsienio žaidėjų marškinėlių kolekcija ir eksponuojami svarbiausi šalies krepšinio trofėjai.Kiek anksčiau buvo skelbta, jog visas projektas atsieis 2,4 mln. eurų be PVM. Tiesa, dabar paaiškėjo, kad tai – tik pastato statybų kaina, tuo tarpu „Krepšinio namų“ vidaus interjerui prireiks dar bemaž dviejų milijonų.

Pasak A. Sabonio, didelė dalis pastato statyboms reikalingos sumos jau yra surinkta, tačiau kalbėdamas apie „Krepšinio namų“ įrengimą jis kreipėsi ir į Lietuvos krepšinio sirgalius.

„Paties pastato statybai reikalingi 2,4 mln. eurų. Šiuo metu yra surinkta maždaug pusė sumos, tačiau dar bus rėmėjų, kurie prisijungs. Be to, stipriai pagelbės ir šios rungtynės, kuriose surinktos lėšos bus panaudotos statybose“, – aiškino A. Sabonis.

Tiesa, paklausus, kiek bilietų į pirmadienio vakaro rungtynes jau yra parduota, LKF vadovas atsakė su kartėliu – gali būti, jog ryškiausias lietuvių ir serbų žvaigždes „Žalgirio“ arenoje stebės mažiau nei pusė užpildytų tribūnų.

Viena to priežasčių yra ir daugelį nustebinusios bilietų kainos, kurios siekė kone Eurolygos ketvirtfinalio mačams prilygstančias aukštumas – pigiausi bilietai į trečiąjį aukštą buvo parduodami nuo maždaug 30 eurų.

„Visada tikiesi žaisti pilnoje arenoje, bet gal kas nesuprato, kad tokios rungtynės rengiamos pirmą kartą. Žaisime su rimtu varžovu ir tikrai neieškome naudos sau – visos gautos lėšos bus skirtos „Krepšinio namų“ statyboms. Šiandien gal to neįvertiname, tačiau įvertinsime po 20 metų, kai prisiminsime“, – kalbėjo Sabas.Paremti „Krepšinio namų“ statybas sirgaliai galės ne tik atvykdami į rungtynes, bet ir kitais būdais. RAA atstovas N. Appelbaumas atskleidė, jog greta „Krepšinio namų“ bus įrengta speciali krepšinio aikštelė, kurią sudarys 6 000 plytelių. Planuojama, kad kiekviena iš jų bus pažymėta projekto idėją parėmusių žmonių pavardėmis.

Tiesa, norint išvysti savo vardą ant vienos iš paramos plytelių, teks gerokai patuštinti piniginę, mat vienos jų kaina sieks 350 eurų. Sirgaliai galės „Krepšinio namams“ aukoti ir trumposiomis žinutėmis, tačiau tokiu būdu įsiamžinti būsimame statinyje jiems nepavyks.

Pasak A. Sabonio, pastato statybos bus gali būti baigtos jau artėjantį kovą. Visgi lankytojams duris jis atvers gerokai vėliau – optimistiniu atveju, jei nepritrūks surinktų lėšų, tikimasi „Krepšinio namus“ atidaryti pačioje 2020-ųjų metų pabaigoje.
Marius Milašius | Alfa.ltReklama

Ieškome darbuotojų

Reklama