Krepšinio beprotybė Australijoje: amerikiečiai sutinkami su 50 tūkst. aistruolių armijaMelburne ketvirtadienį laukia neeilinė krepšinio šventė. Nors australai nusivylė, kad neišvys ryškiausios savo šalies žvaigždės Beno Simmonso, taip pat į antrąjį pagal dydį šalies miestą neatvyks ir daug ryškiausių JAV krepšininkų, sausakimšos „Marvel" stadiono tribūnos vis tiek turėtų išvysti neeilinį reginį.Pirmą kartą į savo šalį per draugiškų rungtynių ciklą JAV rinktinę prisikvietę australai pasaulio ir olimpinius čempionus priims 50 tūkst. sirgalių akivaizdoje, o į kovą su jais mes praktiškai viską, ką turi geriausia.

Australai į šias rungtynes žvelgia toli gražu ne į kaip kontrolinį susitikimą, o pagarbiai apie varžovus jau nuvykęs į Melburną kalbėjo ir amerikiečių strategas Greggas Popovichius.

„Jie yra didžiulė grėsmė, – australus gyrė JAV rinktinės vairininkas. – Australija, be jokių abejonių, yra tarp komandų, galinčių laimėti visą čempionatą. Ir aš nesakau to tik dėl to, kad esu Melburne. Tai – tiesiog faktas."

Šešis NBA krepšininkus savo dispozicijoje išrikiavę australai rimtą iššūkį amerikiečiams metė ir prieš dvejus metus, kai Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių grupių etape įsivėlė į įspūdingas taškų lenktynes, kuriose juos pražudė tik vėlyvi Carmelo Anthony dūriai – JAV rinktinė tuomet laimėjo 98:88.

Galiausiai australai olimpiadoje žengė iki pat pusfinalio ir tik po skaudžių pralaimėjimų Serbijai ir Ispanijai liko be medalio.

„Jie jau keletą sykių buvo arti tikslo, tačiau jo nepasiekė ir yra alkani. Be to, jie tikrai talentingi. Ši komanda yra kieta, žaidžia fiziškai ir tikrai pretenduos į aukščiausias vietas Kinijoje", – apie būsimuosius varžovus kalbėjo G. Popovichius.

Rungtynės, kuriose australai sieks iškovoti pirmą pergalę prieš JAV rinktinę nuo 1964-ųjų, Melburne prasidės 12.30 val. Lietuvos laiku. Šeštadienį šios komandos stos ir į dar vieną akistatą, kuri vėl vyks „Marvel" stadione.
Alfa.lt

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama