Dramatiškame trileryje – žūtbūtinė Rusijos krepšininkų pergalė

Daugybę svarbių žaidėjų dėl traumų dar prieš pasaulio čempionato pradžią praradusi Rusijos rinktinė nebuvo laikoma favorite pirmajame B grupės mūšyje prieš Nigeriją, tačiau prognozes paneigė savo žaidimu aikštėje.

Dviženklį pranašumą iššvaistę, tačiau lemiamomis akimirkomis solidžiau žaidę rusai po įtemptos kovos 82:77 (18:13, 22:22, 18:23, 24:19) palaužė Nigeriją ir žengė svarų žingsnį antrojo etapo link.

Po trijų Michailo Kulagino tritaškių dar pirmajame ketvirtyje Rusijos rinktinė pabėgo dviženkliu skirtumu (18:7), tačiau Afrikos ekipa pamažu mažino šį atsilikimą, kol prieš ketvirtąjį kėlinį jo neliko – rezultatas po trijų ketvirčių buvo lygus 58:58.

Nigerija puikiai pradėjo lemiamą kėlinį ir buvo atitrūkusi aštuoniais taškais – 71:63. Visgi rusai pelnė 10 taškų iš eilės ir vėl persvėrė rezultatą.

Laikrodžiui ėmus skaičiuoti priešpaskutinę minutę, rezultatas dar buvo lygus 75:75. Komandos kurį laiką nesugebėjo pelnyti taškų, o sausrą baudų metimais nutraukė M. Kulaginas ir Andrejus Voroncevičius.

Nigeriečiai dar bandė gelbėtis ir buvo sumažinęs atsilikimą iki vieno metimo, tačiau netrukus Joshas Okogie užsidirbo nesportinę pražangą ir baudų metimus sumetę rusai pasiekė pergalę.

B grupėje dar rungtyniaus Argentinos ir Pietų Korėjos komandos.

Rusija: Michailas Kulaginas 16 (4/9 trit.), Andrejus Voroncevičius 14, Andrejus Zubkovas 12, Vitalijus Fridzonas 11.

Nigerija: Joshas Okogie 18 (7/9 baud.), Ike'as Iroegbu 12, Nnamdi Vincentas 11, Al-Farouqas Aminu, Chimezie Metu (6 atk. kam.) ir Jordanas Nwora po 10.