„Mirtininkų“ grupės starte – 108 taškus pelniusių australų pergalė prieš Kanadą

Antrąją pasaulio krepšinio čempionato dieną į kovą stojo ir pirmosios „mirtininkų" vadinamos H grupės komandos.

Donguano arenoje vykusiose aukšto tempo ir rezultatyvumo rungtynėse Australijos rinktinė 108:92 (29:20, 23:20, 24:37, 32:15) nugalėjo Kanadą ir iškovojo pirmąją pergalę.

Australai į priekį išsiveržė praktiškai nuo pirmųjų susitikimo minučių, o jau sužaidus pusę pirmojo kėlinio pirmavo 18:9.

Nors kanadiečiai buvo suvaldę varžovų tolimą į priekį bei priartėję iki 2 taškų, dar sykį antrojo ketvirčio pabaigoje spurtavę Australijos krepšininkai pabėgo solidžiu skirtumu – 52:35.

Visgi Kanada ginklų nesudėjo. Kevino Pangoso, Cory Josepho ir Khemo Bircho vedama rinktinė dar pirmosios rungtynių pusės pabaigoje pelnė 5 taškus iš eilės, o trečiąjį kėlinį pradėjo pratęsdami savo spurtą iki 16:0 bei pasivydami varžovus.

Negana to, įspūdingai iš visų padėčių pataikę kanadiečiai trečiajame kėlinyje pirmavo 65:59, o iš viso per ketvirtį surinkę 37 taškus prieš lemiamas 10 minučių turėjo 1 taško pranašumą – 77:76.

Nors ketvirtajame kėlinyje galima buvo laukti intrigos, jos rungtynėse nebuvo. Australai ketvirtį pradėjo pelnydami 8 taškus iš eilės, o pirmąsias septynias kėlinio minutes laimėjo net 26:6 bei susikraudami net 21 taško pranašumą atsakė į visus klausimus.

Kitose H grupės rungtynėse 14.30 val. susitiks Lietuvos ir Senegalo rinktinės.

Kanada: Khemas Birchas 18 (7/9 dvit.), Cory Josephas 16 (6/10 dvit.), Kevinas Pangosas 14 (6/15 metimai, 8 rez. perd.), Philas Scrubbas ir Melvinas Ejimas (6 atk. kam.) po 9.

Australija: Matthew Dellavedova 24 (6/10 trit., 5 rez. perd.), Chrisas Gouldingas 16 (6/7 metimai), Patty Millsas 15 (6 rez. perd.), Joe Inglesas 13 (10 rez. perd.), Andrew Bogutas 12 (6/7 dvit., 9 atk. kam.), Aronas Baynesas 10.