Nesenstantis L. Scola atvedė Argentiną į svarbią pergalę prieš Nigeriją

Penktajame pasaulio krepšinio čempionate žaidžiantis 39-erių Luisas Scola išlieka kertine Argentinos nacionalinės komandos dalimi.

Veteranas antrajame turnyro Kinijoje mače surinko 23 taškus ir pasižymėjo dvigubu dubliu, o jo vedama ekipa B grupės rungtynėse nugalėjo Nigeriją 94:81 (28:17, 15:26, 29:18, 22:20) bei praktiškai užsitikrino vietą kitame etape.

Šiose rungtynėse į antrąją vietą visų laikų rezultatyviausių pasaulio čempionatų žaidėjų sąraše pakilęs L. Scola stipriausia Afrikos komanda laikomą Nigeriją nubaudė 23 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 20 naudingumo balų pasirodymu. 39-metis buvo rezultatyviausias mačo žaidėjas.

Argentiniečiai puikiai pradėjo susitikimą ir pirmąjį kėlinį laimėjo 28:17, tačiau nigeriečiai sugrįžo į rungtynes - antrąjį ketvirtį jie pradėjo atkarpa 19:4 ir persvėrė rezultatą (36:32).

Visgi po ilgosios pertraukos Argentinos rinktinė dar kartą perėmė iniciatyvą – Nicolo Laprovittolos ir Facundo Campazzo tritaškių liūtis leido Pietų Amerikos čempionams susigrąžinti dviženklę persvarą (72:61), o Nigerijai intrigos lemiamame kėlinyje atkurti nebepavyko.

Antrąją pergalę iš eilės iškovoję argentiniečiai beveik užsitikrino vietą kitame etape, o antrąsyk iš eilės suklupę Nigerijos krepšininkai dabar jau turi laukti varžovų malonės – jiems ne tik reikia paskutiniame ture nugalėti Pietų Korėją, bet ir laukti rusų nesėkmių prieš korėjiečius ir argentiniečius.

Nigerija: Joshas Okogie 18 (3/6 trit., 5 rez. perd.), Jordanas Nwora 12 (4/14 metimai), Nnamdi Vincentas 11, Ike'as Iroegbu 10.

Argentina: Luisas Scola 23 (7/11 dvit., 6/7 baud., 10 atk. kam.), Patricio Garino 17 (7 atk. kam.), Facundo Campazzo 14 (3/8 trit., 8 rez. perd.), Nicolas Laprovittola 11 (6 rez. perd.), Gabrielis Deckas 10.