Dramatiškame pratęsimo trileryje – lenkų pergalė prieš šeimininkę Kiniją (Rusai užsitikrino vietą antrame etape)

Pasaulio čempionato A grupės lyderių dvikova Pekine krepšinio sirgaliams padovanojo įspūdingą ir daugiau nei dvi su puse valandos trukusį trilerį.

Po dramatiškos kovos jame triumfavo Lenkija, pratęsimo pareikalavusiame mače 79:76 (15:25, 24:10, 18:19, 15:18, 7:4) nugalėjusi turnyro šeimininkę Kiniją.

Kinai kur kas geriau pradėjo mačą ir pataikę keturis tritaškius po pirmojo kėlinio pirmavo 25:15. Visgi Mateuszo Ponitkos vedama Lenkijos rinktinė greitai atsitiesė ir po dviejų kėlinių jau pirmavo 39:35.

Komandos tašką į tašką žaidė iki pat lemiamų rungtynių akimirkų, kai po spurto 13:3 likus žaisti mažiau nei dvi minutes 5 taškų pranašumą susikrovė kinai (69:64).

Visgi lenkai ginklų nesudėjo. A.J. Slaughteris realizavo tritaškį, o baudų metimus sumetus M. Ponitkai likus žaisti 12 sekundžių lenkai atsiliko vos tašku (69:70).

Lemiamos ketvirtojo kėlinio sekundės truko visą amžinybę. Kinai net dusyk prarado kamuolį išsimesdami jį iš užribio, o šansą likus žaisti 4,2 sek. baudų metimais išplėšti pergalę turėjęs M. Ponitka pataikė tik vieną metimą – komandoms teko žaisti pratęsimą.

Jame ilgą laiką abi ekipos taškus rinko tik baudų metimais, kol tylą nutraukė tikslus kino Mingshui Suno tritaškis (76:76). Vis dėlto per likusį laiką taškus rinko tik lenkai – Damianas Kuligas pataikė dvitaškį, M. Ponitka pridėjo baudos metimą, o tritaškį, galėjusį atnešti antrą pratęsimą, su sirena metęs Yi Jianlianis nepataikė ir lenkai triumfavo.

Kaimyninės šalies atstovams tai buvo antroji pergalė, po kurios jie užsitikrino pirmąją vietą A grupėje. Tuo tarpu kinai trečiajame ture dėl kelialapio į kitą etapą varžysis su Venesuela.

Kinija: Yi Jianlianis 24 (7/15 metimai, 8/11 baud., 8 atk. kam.), Wangas Zhelinas (9 atk. kam.) ir Zhou Qi (7 atk. kam.) po 10, Zhao Rui 9.

Lenkija: Mateuszas Ponitka 25 (7/10 dvit., 11/17 baud., 9 atk. kam., 4 blk.), A.J. Slaughteris 22 (3/9 trit., 7/8 baud.), Aaronas Celas 7.

***

Kitose rungtynėse Rusijos krepšininkai 87:73 nugalėjo Pietų Korėją ir užsitikrino vietą antrajame etape.

Rusai nuo pat pirmųjų minučių šovė į priekį ir pirmąjį kėlinį laimėjo 9 taškais, bet korėjiečiai nebuvo linkę sudėti ginklų ir po dviejų kėlinių atsiliko vos 37:40.

Visgi išlaikyti intrigos ir po ilgosios pertraukos Azijos atstovams nepavyko. Rusai susikrovė 14 taškų persvarą (63:49) ir užtikrintai laimėjo.

Antroji pergalė rusams garantavo patekimą į kitą etapą. Trečiadienį jie kausis su Argentina dėl pirmosios vietos B grupėje.

Pietų Korėja: Ra Guna 19 (7/14 dvit., 10 atk. kam.), Lee Daesungas 17 (4/9 trit.), Lee Seounghyunas 9.

Rusija: Andrejus Voroncevičius (7 atk. kam.) ir Vitalijus Fridzonas po 13, Andrejus Zubkovas ir Michailas Kulaginas po 11.