Teko paprakaituoti: australai nelengvai nugalėjo lietuvių daužytą Senegalą

Pirmajame ture Lietuvos rinktinės net 54 taškų skirtumu sutriuškinti Senegalo krepšininkai kitiems pasaulio čempionato H grupės favoritams metė gerokai rimtesnį iššūkį.

Net ir tarp stipriausių visų planetos pirmenybių komandų priskiriama Australijos rinktinė dar ketvirtajame kėlinyje turėjo vos 5 taškų persvarą, o galiausiai nugalėjo Senegalą 81:68.

Afrikos komanda jau nuo pirmųjų susitikimo akimirkų parodė, kad šįkart su jais skaitytis bus gerokai sunkiau. Senegalas pirmavo 5:0, o po pirmųjų 10 minučių atsiliko tik 16:18.

Australams nepavyko atitrūkti ir antrajame ketvirtyje – didžiausia jų persvara siekė 5 taškus, o po pirmosios rungtynių pusės jie pirmavo 36:33.

Australai solidesnę persvarą susikrovė trečiajame kėlinyje, kuomet Patty Millsas pelnė 10 taškų iš eilės, o rungtynių favoritai pabėgo 56:43. Visgi senegaliečiai ginklų nesudėjo net ir po šio smūgio.

Ketvirtojo kėlinio viduryje jie priartėjo iki 59:64, o dar likus žaisti mažiau nei tris minutes jų atsilikimas siekė vos 7 taškus (64:71). Tačiau tuomet Senegalas nesugebėjo pelnyti taškų trijose atakose iš eilės, australai pataikė kelis svarbius metimus ir iškovojo antrąją pergalę šiose pirmenybėse.

Australų gretose arti istorinio pasiekimo buvo Joe Inglesas. Puolėjas pelnė 17 taškų, atkovojo 10 kamuolių, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir liko per plauką nuo pirmojo pasaulio čempionatų istorijoje trigubo dublio.

Paskutinėse grupių etapo rungtynėse australai kausis su Lietuva, o Senegalas bandys mesti iššūkį Kanadai.

Australija: Patty Millsas 22 (3/8 trit.), Joe Inglesas 17 (4/6 trit., 10 atk. kam., 9 rez. perd.), Aronas Baynesas 12, ..., Matthew Dellavedova 6 (8 atk. kam., 7 rez. perd.).

Senegalas: Xane Dalmeida 14, Maurice'as Ndouras (4/12 metimai) ir Youssoupha Ndoye (10 atk. kam.) po 13, Mouhammadas Faye 12 (4/12 metimai).