Sugniuždyti turkai neatsitiesė: nusileido čekams ir pasitraukė iš kovos dėl medalių

Pergalę prieš Jungtinių Valstijų krepšininkus savo kišenėje turėję, tačiau ją paleidę turkai taip ir neatsigavo po gniuždančio smūgio.

Paskutinėse E grupės rungtynėse Turkijos rinktinė 76:91 (16:22, 19:21, 25:23, 16:25) nusileido Čekijai ir pralaimėjusi antrą kartą iš eilės baigė pasirodymą pasaulio čempionate Kinijoje.

Čekijos krepšininkai dar antrajame kėlinyje susikrovė 8 taškų pranašumą, bet turkai po ilgosios pertraukos kvėpavo varžovams į nugaras (63:66).

Visgi čekai netruko spurtuoti 11:3, susikrauti dviženklę persvarą ir iškovoti pergalę užtikrintu skirtumu.

Antrąją pergalę per trejas rungtynes iškovojusi Čekijos rinktinė, kuri planetos pirmenybėse žaidžia pirmą kartą, pateko į antrąjį etapą, kuriame kausis su Brazilijos ir Graikijos / Naujosios Zelandijos rinktinėmis.

Savo ruožtu turkai, pralaimėję amerikiečiams ir čekams, kovas tęs tik dėl 17–32 vietų.

Turkija: Cedi Osmanas 24 (8/14 metimai), Furkanas Korkmazas 16 (3/6 trit.), Melihas Mahmutoglu 14 (4/8 trit.).

Čekija: Vojtechas Hrubanas 18 (6/7 dvit.), Ondrejus Balvinas 17 (8/9 dvit., 11 atk. kam.), Patrikas Auda 16 (6/10 dvit.), Jaromiras Bohačikas 15 (5/5 dvit.), Tomašas Satoransky 11 (0/6 dvit., 7 atk. kam., 7 rez. perd.).