Italus eliminavę ispanai – pasaulio čempionato ketvirtfinalyje (Durys į ketvirtfinalį atsivėrė ir serbams)

Likus žaisti nei keturias minutes dar 4 taškų pranašumą turėję Italijos krepšininkai sustojo lemiamomis akimirkomis ir baigė kelionę link pasaulio čempionato medalių.

Italus eliminavo Ispanijos rinktinė, J grupės susitikimą laimėjusi 67:60 ir su keturioms pergalėmis iš eilės užsitikrinusi bilietą į ketvirtfinalį. Ispanų pergalė taip pat reiškia, jog ketvirtfinalyje žais ir kita keturias pergales J grupėje jau surinkusi komanda – Serbija.

Savo ruožtu italai ir serbams kiek anksčiau nusileidę puertorikiečiai ne tik nepateko į ketvirtfinalį, bet ir neteko vilčių pakovoti dėl tiesioginių bilietų į Tokijo olimpines žaidynes.

Italai rungtynes pradėjo atitrūkdami 15:5, bet ispanai dar pirmajame ketvirtyje varžovus pavijo ir iki pat lemiamų minučių aikštėje virė kova taškas į tašką.

Likus mažiau nei keturioms minutėms italai, prieš tai sulaukę tritaškio ir Danilo Gallinari, pirmavo 56:52, bet kur kas sėkmingiau rungtynes užbaigė Ispanija. Jie dviejų su puse minučių atkarpą laimėjo 10:0 ir likus minutei jau patys pirmavo 62:56.

Italai dar bandė gelbėtis, tačiau vienose iš paskutinių savo atakų dusyk iš eilės suklydo ir Ispanijos rinktinė triumfavo.

Ispanai pirmadienį dvikovoje su Serbija varžysis dėl pirmosios vietos grupėje, o italai čempionatą užbaigs nieko nelemsiančia kova su Puerto Riku.

Ispanija: Juancho Hernangomezas 16, Ricky Rubio 15 (4/11 metimai, 6/7 baud., 7 kld.), Sergio Llullas 11 (1/6 trit.).

Italija: Danilo Gallinari 15, Luigi Datome 12, Marco Belinelli (3/16 metimai) ir Alessandro Gentile po 7.