Čekai nepaliauja stebinti: nušlavė Braziliją ir žengė žingsnį link ketvirtfinalio

Pasaulio čempionato grupių etapo pabaigoje Turkijos rinktinę netikėtai eliminavę čekai su trenksmu startavo ir antrajame etape.

Netoli trigubo dublio buvusio Tomašo Satoransky vedama Čekijos rinktinė pirmajame K grupės mače 93:71 (20:16, 25:16, 20:14, 28:25) sutriuškino Braziliją ir su trimis pergalėmis pavijo nugalėtus varžovus. Tiek pat pergalių K grupėje turi ir JAV rinktinė, o paskutinėje vietoje su dviem laimėjimais atsidūrė graikai.

Pergalė didžiuliu skirtumu gerokai sustiprino čekų šansus žengti į ketvirtfinalį. Jie tą galėtų padaryti net tuo atveju, jei paskutiniame grupės mače nusileistų Graikijai – tokiu atveju čekams reiktų tikėtis, jog JAV rinktinė nugalės ir graikus, ir brazilus, o taip pat prieš Graikiją jie negali pralaimėti didesniu nei 11 taškų skirtumu.

Savo ruožtu brazilai šiuo pralaimėjimo gerokai susikomplikavo savo situaciją. Dabar jiems, norint patekti į ketvirtfinalį, bus būtina nugalėti JAV krepšininkus.

Visus keturis kėlinius laimėję ir rungtynėse dominavę čekai galėjo iškovoti pergalę net ir didesniu skirtumu, mat dar likus penkioms minutėms turėjo 29 taškų pranašumą.

Į pergalę juos vedė T. Satoransky. NBA rungtyniaujantis įžaidėjas pelnė 20 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus surinko net 35 naudingumo balus.

Brazilija: Vitoras Benite 12 (3/6 trit.), Marcelinho Huertas (6 rez. perd.) ir Leandro Barbosa po 11.

Čekija: Tomašas Satoransky 20 (7/10 metimai, 7 atk. kam., 9 rez. perd., 35 naud. bal.), Ondrejus Balvinas 15 (7/9 dvit., 11 atk. kam.), Patrikas Auda 14, Jaromiras Bohačikas 12 (5/15 metimai).