Favoritų kluptelėjimas: be iš aikštės išvaryto N. Jokičiaus likę serbai patyrė pirmą nesėkmę

Vienais pagrindinių pasaulio čempionato favoritų laikomi Serbijos krepšininkai patyrė pirmąją nesėkmę Kinijoje.

Be vieno lyderių Nikolos Jokičiaus trečiajame kėlinyje likę serbai J grupės rungtynėse 69:81 (13:20, 32:17, 22:19, 14:13) nusileido Ispanijai ir užėmė antrąją vietą, į priekį praleisdami Sergio Scariolo auklėtinius.

Serbai solidžiai pradėjo susitikimą ir pirmajame kėlinyje turėjo 9 taškų pranašumą, tačiau ispanai netruko perimti iniciatyvos. Antrąjį ketvirtį Ispanija laimėjo net 32:17, o galingai rungtyniaudami ir po ilgosios pertraukos jie trečiajame kėlinyje pirmavo net 63:42.

Nors Bogdano Bogdanovičiaus vedami serbai lemiamame ketvirtyje buvo priartėję iki 8 taškų, rimtesnės intrigos atkurti jiems nepavyko ir Ispanija iškovojo jau penktąją pergalę pasaulio čempionate.

Komandai atsiliekant dviženkliu skirtumu, šiose rungtynėse neišlaikė N. Jokičiaus nervai. Trečiajame kėlinyje, po to, kai arbitrai neužfiksavo pražangos Marcui Gasoliui, vidurio puolėjas puolė aiškintis su teisėjais bei vos per kelias akimirkas užsidirbo dvi technines pražangas.

Pergalė paskutinėse grupės rungtynėse lėmė, jog ispanai užėmė pirmąją vietą ir ketvirtfinalyje rungtyniaus su lenkais. Savo ruožtu serbų laukia kol kas dar nepralaimėjusios ir pirmąją vietą I grupėje užėmusios Argentinos iššūkis.

Ispanija: Ricky Rubio 19 (7/7 baud.), Victoras Claveras (7 atk. kam., 2 blk.), Marcas Gasolis 11 (6 rez. perd.).

Serbija: Bogdanas Bogdanovičius 26 (7/9 dvit., 6/6 baud., 10 atk. kam., 6 rez. perd.), Vladimiras Lučičius 8, Miroslavas Raduljica ir Nikola Milutinovas po 7.