Serbai iššvaistė net 25 taškų persvarą, tačiau įrašė JAV rinktinei antrą pralaimėjimą iš eilės

Daugiau nei 13 metų be pralaimėjimų didžiuosiuose turnyruose žaidusi JAV rinktinė Kinijoje patyrė jau antrą nesėkmę per dvi dienas.

Trečiadienį prancūzams pasaulio čempionato ketvirtfinalyje nusileidę amerikiečiai šiandien kovoje dėl 5-8 vietų panaikino 25 taškų atsilikimą, tačiau vis tiek turėjo pripažinti serbų pranašumą – 89:94 (7:32, 33:12, 28:27, 21:23).

Toks rezultatas reiškia, jog serbai šeštadienį su Lenkijos ir Čekijos poros laimėtoju kausis dėl 5-osios vietos, tuo tarpu JAV rinktinė su šios dvikovos pralaimėtojais žais dėl 7-osios pozicijos.

Bet kokio rezultato atveju, amerikiečiams tai bus prasčiausias nuo 1992-ųjų, kai oficialiuose turnyruose leista rungtyniauti NBA žaidėjams – iki šiol žemiausia užimta vieta buvo 6-oji.

Skaudžią nesėkmę prieš Argentiną čempionato ketvirtfinalyje antradienį patyrę Serbijos krepšininkai susitikimą su amerikiečiais pradėjo įspūdingai – per pirmąjį ketvirtį jie pataikė net 8 tritaškius bei triuškino varžovus net 32:7.

Visgi JAV rinktinė atsitiesė ir antrajame kėlinyje surengė savąjį spurtą – Greggo Popovichiaus auklėtiniai ketvirtį laimėjo net 33:12 ir po pirmosios rungtynių pusės atsiliko jau tik 40:44.

Nepaisant to, po ilgosios pertraukos amerikiečiai rezultato taip ir nepersvėrė. Po trijų kėlinių jie atsiliko tik 68:71, bet beveik pusę ketvirtojo kėlinio nepataikė metimų iš žaidimo ir serbai nutolo 81:70.

Lemiamu metu JAV krepšininkai dar buvo priartėję (87:91), tačiau Joe Harrisas ir Mylesas Turneris prametė po baudos metimą, o užtikrintai juos realizavęs Nikola Jokičius įtvirtino serbų pergalę.

Serbija: Bogdanas Bogdanovičius 28 (7/14 trit., 6 rez. perd.), Vladimiras Lučičius 15 (3/3 trit., 6/8 baud.), Vasilije Micičius 10, Nikola Jokičius (7 rez. perd.) ir Stefanas Jovičius po 9.

JAV: Harrisonas Barnesas 22 (7/11 metimai, 6/6 baud.), Kemba Walkeris 18 (7/11 metimai, 8 rez. perd.), Khrisas Middletonas 16, Mylesas Turneris 10.