Australija – vėl be medalių: bronzą iškovojo iš gilios duobės išlipę prancūzai

15 taškų deficitą antroje rungtynių pusėje panaikinę Prancūzijos krepšininkai antrame pasaulio čempionate paeiliui iškovojo bronzos medalius.

Netikėtą herojų ketvirtajame kėlinyje atradę prancūzai mažajame finale Pekine 67:59 (11:16, 10:14, 21:16, 25:13) nugalėjo Australiją ir finišavo toje pačioje pozicijoje, kaip ir 2014-aisiais, kai mače dėl bronzos Prancūzijos rinktinė po pratęsimo nugalėjo Lietuvą.

Australai po skaudžios nesėkmės ir toliau lieka be medalių didžiuosiuose krepšinio turnyruose – olimpinėse žaidynėse ir pasaulio čempionatuose. Jie net keturis sykius pralaimėjo mažuosius finalus olimpiadose, o į stipriausiųjų ketvertą planetos pirmenybėse šiemet pateko pirmąsyk.

Mūšyje dėl bronzos, kurį gyvai stebėjo ir šią vasarą karjerą oficialiai baigęs prancūzas Tony Parkeris, beveik visas rungtynes arčiau triumfo buvo būtent Australijos krepšininkai.

Itin menko rezultatyvumo rungtynėse Andrejaus Lemanio auklėtiniai po dviejų kėlinių turėjo 9 taškų pranašumą (30:21), o trečiajame kėlinyje buvo atitrūkę net 15 taškų skirtumu (43:28).

Visgi Nando De Colo vedami prancūzai dar per trečiąjį ketvirtį priartėjo iki 42:46, o pelnydami 8 pirmuosius taškus lemiamame kėlinyje netruko persverti rezultato – 50:46.

Australai dar buvo susigrąžinę persvarą ir likus mažiau nei keturioms minutėms pirmavo 56:55, bet tuomet tritaškį pataikė iš viso net 9 taškus ketvirtajame kėlinyje pelnęs Andrew Albicy, kamuolį į krepšį įdėjo Rudy Gobert'as ir prancūzai iškovojo pergalę bei bronzos apdovanojimus.

Prancūzams tai – vos antras medalis pasaulio čempionatų istorijoje. Tiesa, per pastarąjį dešimtmetį apdovanojimus jie renkasi gana sparčiai – nuo 2011-ųjų Prancūzijos krepšininkai iškovojo po vieną visų spalvų medalių komplektą Europos čempionatuose ir dusyk pasipuošė bronza planetos pirmenybėse.

Didžiajame pasaulio čempionato finale 15 val. į kovą dėl aukso stos Argentinos ir Ispanijos rinktinės.

Prancūzija: Nando De Colo 19 (3/8 trit.), Evanas Fournier 16 (3/13 dvit.), Andrew Albicy (3/4 trit.) ir Nicolas Batumas (6 rez. perd.) po 9, Vincent'as Poirier 8 (7 atk. kam.).

Australija: Joe Inglesas 17 (6/6 dvit.), Patty Millsas 15 (6/12 metimai), Nickas Kay 9.