Paieška


Apsilankyk!Reklama

V. Garastas: „Žalgiriui“ labai trūksta tikro vidurio puolėjoEuropos krepšinio turnyruose dalyvaujantys Lietuvos vyrų krepšinio klubai 2020-uosius pradėjo nesėkmingai: pralaimėjo ne vien daugkartinis šalies čempionas Kauno "Žalgiris", bet ir Vilniaus, Klaipėdos bei Panevėžio komandos.Yra ir gerų ženklų

Pirmąsias Eurolygos antro rato rungtynes žalgiriečiai žaidė Madride su "Real" ekipa ir nusileido jai 82:88.

"Matyti, kad Rudy Fernandezas ant mūsų vis dar pyksta. Ne veltui taip smaigstė tritaškius", – juokavo Vladas Garastas. Legendinis treneris mano, kad, nepaisant nesėkmės, žalgiriečiai yra pagavę gerą žaidimo ritmą.

"Priekaištų nėra. Vyrai gerai kovėsi, bet "Real" juk vienas Eurolygos lyderių. Įveikti jį su dabartine "Žalgirio" sudėtimi prilygtų stebuklui", – pripažino V.Garastas.

Net penkis tritaškius pataikiusio R.Fernandezo vedamas karališkasis klubas iškovojo 13-ąją pergalę iš eilės ir sustiprino savo pozicijas turnyro lentelės viršūnėje.

"Laimėti Madride visada sunku bet kuriai komandai. O šį sezoną tai padaryti ypač sudėtinga. Todėl pagirtina tai, kad "Žalgiris" nenuleido rankų atsilikdamas daugiau nei dešimčia taškų", – teigė V.Garastas.

Ar tai, kad kauniečiai nepraskydo atsilikdami dviženkliu skirtumu, liudija apie psichologinį komandos atsigavimą po anksčiau ištikusios devynių pralaimėjimų serijos?

– Tai geras ženklas. Pralaimėti tokiam varžovui šešiais taškais nemalonu, bet nėra gėdinga. Viskas gerai, reikia žiūrėti toliau.

Vienu pagrindinių ispanų ginklų tapo tritaškiai. Kaip įmanoma sutramdyti varžovą, taip taikliai šaudantį iš toli?

– Pataikyti 50 proc. tolimų metimų – labai geras rezultatas. Pamenu, trenerio karjeros metais mums iš Maskvos atsiųsdavo reikalavimus, kad aukšto meistriškumo komanda turi pataikyti 42 proc. tritaškių. Tai būdavo laikoma siekiamybe. Juk tritaškiai – labai efektyvus ginklas, o žalgiriečiams šį sezoną kol kas nesiseka juos gerai pataikyti.

Ne pirmą sykį kauniečius skaudžiai baudė R.Fernandezas. Ar įmanoma sustabdyti šį snaiperį?

– Rudy labai geras žaidėjas. Aukšto meistriškumo, gali pataikyti, gali prasiveržti. Gaila, bet jis mums pažįstamas iki skausmo. Atrodo, kad jis prieš "Žalgirį" visada nusiteikia itin kovingai. Matyt, dar jaučia nuoskaudas nuo įvykių Kauno arenoje laikų (brolių Macių išpuolio – aut. past.).

Ar tritaškiai buvo vienintelė "Žalgirio" silpnybė?

– Kauno komandai labai trūksta tikro vidurio puolėjo. Neatsitiktinai vėl pralaimėta kova dėl kamuolio. O antrieji šansai labai veiksmingi.

Vėl blykstelėjo Lukas Lekavičius. Regis, kad šiam įžaidėjui reikia dar didesnio trenerio pasitikėjimo, nes jis tai pateisina?

– Smagu matyti tokį L.Lekavičių. Lukas – labai staigus, gali atitrūkti nuo oponento. Be to, jis yra puikiai įvaldęs veiksmingą metimą – iš eigos, atsispiriant viena koja. Norint sustabdyti tokį žaidėją, reikia gerokai aukštesnio ir labai kibaus gynėjo.

Kitą savaitę "Žalgirio" laukia išvyka į Belgradą. Ten tikriausiai bus ne ką lengviau nei Madride?

– Žinome, kad Belgrado arenoje – serbiškas sirgalių pragaras. Be to, "Crvena zvezda" šį sezoną demonstruoja puikius rezultatus, veržiasi į atkrintamąsias varžybas, tad pergalė serbams bus gyvybiškai svarbi. Tačiau "Žalgiris" taip pat įsibėgėja, tad lauksime įdomios kovos.

Zigmas Jurevičius, Romas Poderys | Kaunodiena.ltReklama

Ieškome darbuotojų

Reklama